Rotacje w Lechu Poznań

Piłka nożna
Rotacje w Lechu Poznań
fot. Cyfra Sport

Nowym sponsorem strategicznym klubu piłkarskiego Lech Poznań została Grupa Finansowa Aforti Holding. Kontrakt ma obowiązywać trzy lata. Przed sezonem dokonuje się wielu transferów - finalizowane są stopera Tomasza Kędziory i napastnika Dawida Kownackiego.

- Lech rozwija się dynamicznie. Zyskuje też coraz większe uznanie w świecie biznesu. Aforti, po rocznej współpracy z nami jako sponsor Premium, zdecydował się na zwiększenie swojego zaangażowania na poziomie rekordowym dla klubu – powiedział po podpisaniu umowy prezes Lecha Karol Klimczak.

Znaczne zmiany w ekstraklasowej drużynie wzbudzają emocje w futbolowym światku. Szczególnie transfer 21-letniego stopera Jana Bednarka do Southampton za równowartość 24 milionów złotych. Także – prawdopodobnie Kędziory do Dynama Kijów i Kownackiego do Standardu Liege - za około 2,5 miliona euro za każdego z nich.

Z kolei do Lecha trafiło aż sześciu cudzoziemców, z których już trzech zaprezentowało się z dobrej strony poznańskiej publiczności: Nicklas Baerkroth, Emir Dilaver i Mario Situm. Powróciło też z wypożyczeń pięciu piłkarzy, ale niektórzy z nich, jak np. Szymon Drewniak, którym zainteresowana jest Cracovia, przeniosą się do innych klubów. Wykupiono również wcześniej wypożyczonego z Lechii Gdańsk Macieja Makuszewskiego. Maciej Wilusz przeniósł się do rosyjskiego Rostowa. Mówi się też o ewentualności odejścia do polskich klubów doświadczonych ofensywnych zawodników Szymona Pawłowskiego i króla strzelców w poprzednim sezonie Marcina Robaka.

- Wszystkich pozyskanych cudzoziemców od dawna dokładnie obserwowaliśmy. To nie są transfery przypadkowe. Konsultujemy je ze szkoleniowcami. Wydaje się, że dokonaliśmy trafnych wyborów. Trener Nenad Bjelica chciałby jeszcze pozyskać napastnika i dwóch stoperów. Decyzje, które podjęliśmy zweryfikuje boisko. Liczymy też na włączonych do kadry pierwszej drużyny wychowanków z akademii klubowej na czele z Pawłem Tomczykiem – podkreślił Klimczak.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze