Starcie piłkarzy Bayernu na Pucharze Konfederacji. „Mniej mów, więcej graj!”

Finał Pucharu Konfederacji pomiędzy Niemcami a Chile (1:0) przyniósł wiele emocji. Także tych negatywnych. Grający po przeciwnych stronach piłkarze Bayernu Monachium skoczyli sobie do gardeł. Arturo Vidal zdradził co powiedział wtedy Joshui Kimmichowi.

Reprezentacja Niemiec w finale Pucharu Konfederacji pokonała 1:0 Chile. O zwycięstwie podopiecznych Joachima Loewa przesądziło trafienie Larsa Stindla z 20. minuty meczu. Spotkanie w Sankt Petersburgu będzie zapamiętane jednak również z powodu starcia dwóch piłkarzy Bayernu.

Grający po przeciwnych stronach Vidal i Kimmich w 60. minucie skoczyli sobie do gardeł. W końcu piłkarze zostali rozdzieleni, a arbiter tego spotkania, Milorad Mazić ukarał ich żółtym kartonikiem. Po meczu Chilijczyk zdradził, co wykrzyczał w kierunku klubowego kolegi.

- Musieliśmy sobie coś wyjaśnić. Nie widzieliśmy się po meczu, ale spotkamy się za 20 dni. Powiedziałem mu, żeby mniej mówił, a więcej grał. Trochę się zagotowaliśmy. Nadal jesteśmy przyjaciółmi - powiedział reprezentant Chile.