Deloitte: Duży skok zarobkowy klubów Ekstraklasy w ostatniej dekadzie

Piłka nożna
Deloitte: Duży skok zarobkowy klubów Ekstraklasy w ostatniej dekadzie
fot. Cyfra Sport

Przychody wszystkich klubów grających w Ekstraklasie wyniosły w 2016 roku 578,9 mln zł i były o 17,1 proc. wyższe, niż rok wcześniej. Jak wynika z jedenastej edycji raportu „Piłkarska liga finansowa”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte, w ciągu ostatniej dekady na konta klubów Ekstraklasy wpłynęło w sumie 3,58 mld zł.

W ubiegłym roku, w dużej mierze dzięki udziałowi w Lidze Mistrzów UEFA, na czele rankingu przychodów klubów znalazła się Legia Warszawa, która osiągnęła lepszy wynik niż 11 innych klubów łącznie.  Warszawski klub wygrał w rankingu już po raz szósty z rzędu.

 

Jedenasta edycja raportu zawiera wpływy ze sprzedaży biletów, karnetów i cateringu, transmisji telewizyjnych i radiowych, a także z premii za udział w pucharach krajowych oraz zagranicznych. Analiza uwzględnia również  przychody z umów sponsorskich, reklam, sprzedaży koszulek i pamiątek klubowych.

 

Dzięki występom w Lidze Mistrzów przychody najlepszej drużyny w kraju wyniosły w 2016 roku aż 207,42 mln zł. To o 92 proc. więcej niż rok temu. Na podium w zestawieniu znalazły się także Lech Poznań i Lechia Gdańsk. Wicemistrzowie Polski – Jagiellonia Białystok zajęła dopiero 12. Miejsce.

 

Poniżej materiał wideo i analiza Przemysława Zawadzkiego - Dyrektora w dziale Audytu, Sports Business Group Deloitte:

 

 

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie