Wimbledon: Błysk geniuszu Radwańskiej, czyli najładniejsze akcje drugiego dnia turnieju

Tenis

Drugi dzień wielkoszlemowego turnieju Wimbledonu wcale nie był gorszy od pierwszego pod względem pięknych wymian na kortach trawiastych zarówno w przypadku kobiet oraz mężczyzn. W naszym zestawieniu nie brakuje także polskiego akcentu z udziałem Agnieszki Radwańskiej.

Bardzo długą wymianę zaprezentowali publiczności Juan Martin Del Potro oraz Thanasi Kokkinakis. Skończyła się ona znakomitym zagraniem w wykonaniu Argentyńczyka. Warto podkreślić, że była to akcja w samej końcówce spotkania, która dała Del Potro piłkę meczową i jak się później okazało – awans do kolejnej rundy.

 

Piękną akcją popisała się także Agnieszka Radwańska, która pokonała Jelenę Janković. O ile drugi set był bardzo jednostronny, bowiem Polka dominowała od początku do końca, tak w premierowej odsłonie emocji nie brakowało. Obie zawodniczki zaciekle rywalizowały, a w jednej z wymian krakowianka pokazała swój wielki kunszt poprzez techniczne zagranie w samą linię. Zostając przy paniach należy także wspomnieć o znakomitym zagraniu Caroliny Wozniackiej z Timeą Babos. Zwycięsko wyszła z niego Dunka, ale nawet węgierska tenisistka skwitowała tę akcję uśmiechem.

 

Wielki mistrz nadal pokazuje wielką klasę. Mowa oczywiście o Rogerze Federerze, dla którego nie ma straconych piłek, co zademonstrował w pojedynku z Alexandrem Dolgopolovem. Ponadto w trakcie drugiego dnia turnieju oglądaliśmy także piękne zagrania w meczach Davida Ferrera z Richardem Gasquetem,  Grigora Dimitrova z Diego Schwartzmanem oraz Dominika Thiema z Vaskiem Pospisilem.

 

Najładniejsze akcje drugiego dnia Wimbledonu w załączonym materiale wideo.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze