Krzysztof "Judasz" Mączyński? Kibice Wisły rozwścieczeni odejściem piłkarza

Piłka nożna
Krzysztof "Judasz" Mączyński? Kibice Wisły rozwścieczeni odejściem piłkarza
fot. PAP

Krzysztof Mączyński ma za 500 tys. euro przejść z Wisły Kraków do Legii Warszawa. Wiadomo, że oba kluby nie pałają do siebie sympatią, a fanatycy krakowskiego zespołu już zaczęli swoje ”kampanię” przeciwko reprezentantowi Polski. Zmienili nawet jego opis na Wikipedii.

Mączyński swoje pierwsze kroki w futbolu stawiał właśnie w Wiśle. W międzyczasie występował również w Górniku Zabrze, ŁKS-ie Łódź i chińskim Guizhou Renhe. Przez ostatnie lata był podstawowym zawodnikiem ”Białej Gwiazdy”. Teraz jednak pojawiła się szansa, aby reprezentant Polski przeniósł się do ekipy mistrza Polski.

 

Mączyński w środę ma przejść testy medyczne w Warszawie i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem podpisze z Legią 3-letni kontrakt. Wisła otrzyma za niego 500 tys. euro plus bonusy. W Warszawie ”Mąka” otrzyma 350 tys. za sezon.

 

Rzecz jasna Wisła i Legia to dwaj odwieczni rywala zarówno na boisku, jak i na trybunach. Kibice nie mogli więc odpuścić Mączyńskiemu przejścia do warszawskiego zespołu. Fani atakowali go na Twitterze, ale i poszli o krok dalej i zmienili jego opis na Wikipedii dodając słowo ”Judasz”. Szybko jednak usunięto ten wyraz, a sam piłkarz odniósł się do zachowań kibiców umieszczając post, w którym nawiązał do sytuacji z 2011 roku, kiedy przechodził do ŁKS-u.  

 

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie