Liga Światowa: Niska temperatura przeszkadza uczestnikom

Siatkówka

Niemal wszyscy uczestnicy Final Six Ligi Światowej siatkarzy narzeka na niskie temperatury na obiekcie w Kurytybie. W Brazylii panuje teraz zima, a mecze rozgrywane są na... stadionie piłkarskim.

Jak podają zagraniczne media, w pierwszym dniu rywalizacji zawodnicy Kanady i Brazylii (1:3) musieli grać przy 14 stopniach Celsjusza, a w trakcie drugiego spotkania Francja - USA (3:2) temperatura jeszcze spadła.

 

"Zgodnie z regulaminem przyjętym w trakcie 35. Kongresu FIVB 2016 granie w takich warunkach nie jest zgodne z przepisami. Wyraźnie jest tam napisane, że na zawody FIVB, mistrzostwa świata i oficjalne spotkania temperatura nie może przekroczyć 25 stopni i nie może spaść poniżej 16" - napisał portal worldofvolley.com.

 

O tym, że na obiekcie było zimno widać było po strojach siatkarzy i sztabu szkoleniowego. Trenerzy ubrani byli w grube bluzy lub kurtki, a np. Brazylijczycy grali w... długich rękawach. Francuzi umieścili nawet zdjęcie, w którym wszyscy dmuchają w ręce.

 

Na razie nie wiadomo, jak organizatorzy poradzą sobie z problemem.

 

W turnieju finałowym występuje sześć najlepszych drużyn fazy interkontynentalnej. W pierwszej grupie występują Brazylijczycy, Kanadyjczycy i Rosjanie, a w drugiej Francuzi, Amerykanie i obrońcy tytułu Serbowie.

o.s, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie