Polska kadra piłkarzy z domów dziecka przygotowuje się do mistrzostwa świata

Piłka nożna
Polska kadra piłkarzy z domów dziecka przygotowuje się do mistrzostwa świata
fot. PAP

Drużyny z 24 krajów zmierzą się 15 i 16 lipca na stadionie warszawskiej Legii w V Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Drużyna jest zmotywowana, damy z siebie 110 procent - zapowiedzieli w środę na konferencji prasowej polscy piłkarze.

Organizatorem turnieju, już po raz piaty, jest Stowarzyszenie "Nadzieja na Mundial" wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa. W tym roku w zawodach weźmie udział blisko 240 dziewcząt i chłopców z domów dziecka z całego świata. Do Polski przyjadą zawodnicy m.in. z Tajlandii, Palestyny, Japonii, Hiszpanii, Holandii i Węgier. W ubiegłorocznej edycji zawodów Polska zajęła trzecie miejsce. Tytułu mistrza świata będą bronić Rosjanie.

 

"Dla nas to wielki zaszczyt, że możemy gościć w Polsce tak wielką imprezę i tak wielu znakomitych zawodników (...). Pokazujemy, że w Polsce można zorganizować wielki turniej pełen radości, pełen pasji, pełen nadziei" - powiedział rzecznik Stowarzyszenia "Nadzieja na Mundial" Marcin Lisiak.

 

Ambasadorami turnieju są m.in. reprezentanci kadry seniorów w piłce nożnej - Grzegorz Krychowiak i Kamil Glik. "Mamy nadzieję, że sukcesy sportowe naszych ambasadorów będą czymś, co będzie inspirowało naszych zawodników, którzy biorą udział w tych mistrzostwach" - podkreślił Lisiak.

 

W biało-czerwonych barwach wystąpią piłkarze wybrani spośród najlepszych zawodników VIII Mistrzostw Polski, które odbyły się w kwietniu w Warszawie.

 

Trener polskiej kadry Krzysztof Kot powiedział, że drużyna jest odpowiednio zmotywowana, by walczyć o najwyższe cele. "Drużyna na pewno jest mocna i bardzo dobrze nam się pracuje podczas obozu przygotowawczego, na którym teraz jesteśmy. Mam nadzieję, że to będzie udana impreza dla nas" - podkreślił.

 

Reprezentant Polski Szymon Przybylski zaznaczył, że swój występ w kadrze narodowej zawdzięcza przede wszystkim wujkowi i przyjaciołom. "Ciężka praca i walka, to jest najważniejsze, damy z siebie 110 procent" - zapewnił. Inny kadrowicz Seweryn Wójtewicz dodał, że przygotowania do turnieju idą bardzo dobrze. "Drużyna jest zmotywowana, czekamy na mistrzostwa, zobaczymy, jak będzie, mamy nadzieję, że będzie pierwsze miejsce" - powiedział.

 

Polacy rozpoczną turniej w grupie B, a ich przeciwnikami będą: Wietnam, Egipt, Holandia, Bośnia i Harcegowina i Macedonia.

 

Wśród atrakcji zawodów organizatorzy przewidzieli Mecz Gwiazd: Internet vs Telewizja, w którym będzie można zobaczyć zmagania piłkarskie aktorów, dziennikarzy i youtuberów. Na boisku zaprezentują się m.in. Tomasz Oświeciński, Paweł Deląg, Jacek Rozenek, Człowiek Warga, Urbix.

 

Inną atrakcją będzie Targ Śniadaniowy, na którym dzieci, które biorą udział w mistrzostwach, zaprezentują kuchnię kraju z którego pochodzą.

 

Mistrzostwa odbędą się 15 i 16 lipca na stadionie warszawskiej Legii. 16 lipca o godz. 14.30 zaplanowano mecz finałowy. Wstęp na turniej jest bezpłatny.

 

Patronami tegorocznych Mistrzostw Świata są: Polska Agencja Prasowa, TVP Sport, Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZPN i UEFA.

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze