ELIGA – ruszyła nowa polska liga sportów elektronicznych

Inne
ELIGA – ruszyła nowa polska liga sportów elektronicznych
fot. ELIGA

Team Kinguin i PRIDE połączyło siły, tworząc projekt, który ma znacząco wpłynąć na rozwój esportu w Polsce. Powstała ELIGA.

Idea stworzenia nowej ligi esportowej jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie zarówno grających drużynowo w gry wideo, jak i ich obserwatorów - fanów nowego nurtu nazwanego esportem. Historia sieciowych rozgrywek ma ok. 20. lat i skupia co roku uwagę nowych grup odbiorców, a polski rynek oceniany jest jako jeden z najlepiej rozwijających się na świecie. Liczbę odbiorców rynku esportowego w Polsce oszacowano w roku 2016 na 541.210, a rok później było to już 698.314. W przyszłym roku ich suma powinna przekroczyć 840.000. 

 

Polska skupia też jedną z największych widowni masowych imprez poświęconych rozgrywkom. Intel Extreme Masters w Katowicach zobaczyło ok. 160.000 widzów. Dla porównania ESL One w Kolonii zebrało 14.000 odbiorców, a Intel Extreme Masters w San Jose jedynie 12.000.

 

Wzrost liczby zainteresowanych sportami elektronicznymi oraz coraz większe zaangażowanie biznesu stawia nowe cele przed organizatorami esportowych rozgrywek.


ELIGA Sp. z o.o. to nowy model biznesowy w obszarze sportów elektronicznych, którego celem jest rozwój całego rynku gier komputerowych oraz stworzenie finansowej niezależności dla esportowych drużyn. Spółka stanowić będzie konsorcjum zrzeszające drużyny, które będą jego równoprawnymi właścicielami, a zyski będą dzielone przez nie po równo.

 

Drużynami założycielskimi ELIGI są PRIDE Gaming oraz Team Kinguin. Listy intencyjne dołączenia do nowej ligi podpisały już Izako Boars, Ago Gaming, Pact oraz Pompa Team. W sezonie „0”, który ruszy w lipcu, zostanie rozegranie 7 kolejek, a w listopadzie zakończone zostaną finałami, w których weźmie udział 8 drużyn. Wszystkie rozgrywki stanowić będą ważne wydarzenia medialne. W następnym sezonie, na wzór największych lig sportów tradycyjnych, drużyny spotykać się będą w systemie BO2. Zwycięzcą zostanie zdobywca największej liczby punktów.

SG, Materiały prasowe

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze