Beach Soccer: Hiszpania - Polska. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Piłka nożna
Beach Soccer: Hiszpania - Polska. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

Reprezentacja Polski rozegrała w piątek swój pierwszy mecz podczas turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera w portugalskim Nazare. Pierwszym przeciwnikiem Biało-Czerwonych byli Hiszpanie, z którymi ostatnim razem przegraliśmy podczas turnieju kwalifikacyjnego do finałów mistrzostw świata 2:4. Czy tym razem udało się pokonać zespół z Półwyspu Iberyjskiego? Premiera meczu Hiszpania - Polska w Polsacie Sport Extra.

Tegoroczne rozgrywki Europejskiej Ligi Beach Soccera rozgrywane są w Belgradzie, Nazare, Moskwie, Siófok (Węgry) i Warnemunde (Niemcy). Każda z dwunastu reprezentacji grających w Elicie wystąpi w dwóch turniejach i powalczy o awans do Superfinału, który z kolei rozpocznie się we Włoszech 31 sierpnia i potrwa do 3 września. W przeciwieństwie do Biało-Czerwonych nasi piątkowi rywale brali udział w pierwszym turnieju rozgrywanym w stolicy Serbii. Na inaugurację przegrali tam co prawda z Niemcami 2:4, ale w kolejnych spotkaniach byli już bezbłędni, pokonując Francję 5:4 i Rosję 3:1.

W pozostałych meczach imprezy w Nazare Polacy zmierzą się z Ukrainą i Grecją.

Bramkarz reprezentacji Polski Szymon Gąsiński jest świadomy, że wszyscy rywale są wymagający, ale jednocześnie wierzy w końcowy sukces i awans do Superfinału.

- Dzisiaj jesteśmy jedną z najlepszych drużyn w Europie. Chcemy się liczyć w Europie i na świecie. Z rankingu wynika, że jesteśmy faworytem tego turnieju. Zdajemy sobie sprawę, że Hiszpanie, Ukraińcy czy nawet Grecy to są bardzo silne drużyny, świetnie grające technicznie. Doskonale wiemy, że czekają nas bardzo ciężkie mecze. Chcemy się zaprezentować z jak najlepszej strony i pokazać, że to wysokie miejsce w rankingu nie jest przypadkowe - przekonuje.

Premiera meczu Hiszpania - Polska od godziny 11.00 w Polsacie Sport Extra. Komentują Grzegorz Michalewski i Marek Górecki.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie