Kantor i Łosiak pokonali rodaków w ćwierćfinale World Tour w Gstaad

Siatkówka
Kantor i Łosiak pokonali rodaków w ćwierćfinale World Tour w Gstaad
fot. PAP

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali Grzegorza Fijałka i Michała Bryla 2:0 (21:13, 21:15) w ćwierćfinale turnieju World Tour w siatkówce plażowej w szwajcarskim Gstaad. O miejsce w finale zagrają z Brazylijczykami Alvaro Filho i Saymonem.

Z tymi rywalami w fazie grupowej przegrali Fijałek (UKS SMS Łódź) i Bryl (RCS Czarni Radom). Później biało-czerwoni byli jednak zwycięscy w barażu i 1/8 finału. Wcześniej w sobotę pokonali Amerykanów Jake'a Gibba i Taylora Crabba 2:1 (19:21, 21:16, 15:12).

 

Z kolei Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Łosiak (Jastrzębie Borynia) zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie i nie musieli rywalizować w barażach, a w 1/8 finału wygrali z reprezentantami gospodarzy Nico Beelerem i Marco Krattigerem 2:0 (21:17, 21:12).

 

Półfinały, mecz o trzecie miejsce oraz finał odbędą się w niedzielę. W sobotę zakończył się natomiast turniej kobiet. W decydującym spotkaniu Niemki Julia Sude i Chantal Laboureur pokonały Brazylijki Larissę i Talitę 2:0 (21:18, 22:20). Trzecie miejsce zajęły Kanadyjki Sarah Pavan i Melissa Humana-Paredes.

 

W eliminacjach odpadli Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) i Kacper Kujawiak (RCS Czarni Radom) oraz Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów) i Maciej Rudol (MKS Zryw-Volley Iława). Do turnieju głównego nie zdołały też awansować Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) i Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź).

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze