Chwalińska już w 2. rundzie juniorskiego Wimbledonu!

15-letnia Maja Chwalińska udanie rozpoczęła rywalizację w juniorskim Wimbledonie. Młoda Polka wygrała mecz pierwszej rundy z Amerykanką Victorią Flores 7:6, 6:3 i w drugiej rundzie zagra z rozstawioną z numerem 5 Ukrainką Martą Kostjuk.

Chwalińska w kwalifikacjach wygrała dwa spotkania, dzięki którym dostała się do głównej drabinki juniorskiego Wimbleodnu. Nnajpierw okazała się lepsza od Rosjanki Jekatieriny Wiszniewskiej, wygrywając gładko 6:0, 6:1. W kolejnym spotkaniu jej rywalką była Amerykanka Cori Gauff. Tym razem mecz trwał trzy godziny i zakończył się wynikiem 6:7, 6:3, 6:2.

W pierwszej rundzie młoda polska tenisistka (648 WTA) trafiła na inną kwalifikantkę - 947. w rankingu WTA Amerykankę Victorię Flores. Kluczowy dla przebiegu meczu był pierwszy set, w którym sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie doszło do tie-breaka, w którym więcej zimnej krwi zachowała Chwalińska i wygrała festiwal mini-breaków do -5. W kolejnym secie Polka poszła za ciosem i dzięki dwóm przełamaniom serwisu rywalki wygrała partię 6:3 i cały mecz po godzinie i 42 minutach walki.

W kolejnej rundzie nasza tenisistka zmierzy się z rozstawioną z numerem 5 w juniorskim Wimbledonie - Martą Kostjuk. Ukrainka jest 508. rakietą świata, a w pierwszej rundzie wygrała 7:5, 6:3 z Kają Juvan. Spotkanie zostanie rozegrane już we wtorek 11 lipca.

Chwalińska w ubiegłym roku wspólnie z Igą Świątek i Stefanią Dzik Rogozińską wygrały juniorski Fed Cup. Jest także mistrzynią Europy kadetek w deblu wspólnie z Świątek.