Kolejny spadek Virtus.pro. Polacy coraz bliżej trzeciej dziesiątki rankingu HLTV.org

Inne
Kolejny spadek Virtus.pro. Polacy coraz bliżej trzeciej dziesiątki rankingu HLTV.org
fot. HLTV.org

Po fatalnym występie podczas ESL One w Kolonii to musiało się stać. Virtus.pro ponownie spadło w rankingu HLTV.org. Polacy znajdują się teraz na historycznym – czternastym miejscu.

Czasy dominacji biało-czerwonych w zestawieniach najlepszych drużyn na świecie z końca ubiegłego roku wydają się być już tylko cichnącym echem. Z tygodnia na tydzień „Złota piątka” traci punkty w prestiżowych klasyfikacjach, ustępując miejsca formacjom znacznie lepiej radzącym sobie na turniejach. Tym razem po ESL One Cologne, a więc kolejnych kiepskich zawodach w ich wykonaniu, podopieczni Jakuba ‘kubena’ Gurczyńskiego zanotowali spadek o trzy miejsca. Stawia to ich na czternastej pozycji. Trudno się jednak dziwić, ekipa znad Wisły w Kolonii przegrała wszystkie swoje mecze – z Immortals, SK Gaming oraz Heroic – znów odpadając już w fazie grupowej.

 

Triumfatorzy rozgrywek, brazylijskie SK niezmiennie na pozycji lidera. Tuż za nimi Astralis, FaZe Clan oraz G2 Esports. W czołówce nie nastąpiły więc żadne zmiany. Największe awanse zanotowały odradzające się Ninjas in Pyjamas, Natus Vincere, OpTic Gaming oraz Space Soldiers i Heroic. O jedno oczko – na miejsce dwudzieste – spadła natomiast PENTA Sports Pawła ‘innocenta’ Mocka. Regres spowodowany jest jednak nie ulatniającą się formą, a po prostu absencją na niemieckiej imprezie.

 

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze