Mraz to były piłkarz kilku słowackich klubów (trzy razy wywalczył mistrzostwo swojego kraju) oraz Śląska Wrocław, Górnika Łęczna i Piasta Gliwice.

Z wrocławskim zespołem zdobył w 2012 roku mistrzostwo Polski, natomiast z Piastem w 2016 roku zajął drugie miejsce. Do tej pory rozegrał w polskiej ekstraklasie 107 meczów i strzelił siedem goli. W poprzednim sezonie wystąpił w 28 meczach Piasta (jedna bramka).

- Patrik Mraz jest nominalnym bocznym obrońcą, ale z powodzeniem może występować także na skrzydle i właśnie tam widzi go trener Radosław Mroczkowski. Do Nowego Sącza trafił na zasadzie wolnego transferu - poinformowano na stronie Sandecji.

To szósty nowy piłkarz w zespole beniaminka ekstraklasy. Wcześniej drużynę wzmocniło m.in. dwóch doświadczonych zawodników grających ostatnio w Cracovii - pomocnik Mateusz Cetnarski (wypożyczenie) oraz obrońca Tomasz Brzyski.

Ponadto pozyskano bułgarskiego napastnika Aleksandara Kolewa ze Stali Mielec, a z Jagiellonii Białystok - obrońcę Jonatana Strausa. W barwach Sandecji będzie występować również bułgarski obrońca Płamen Kraczunow, ostatnio grający w cypryjskim AS Ethnikos.

Sandecja po raz pierwszy w historii wystąpi w ekstraklasie.

Ligowe spotkania w roli gospodarza drużyna Mroczkowskiego będzie rozgrywać w Niecieczy, bowiem stadion w Nowym Sączu nie spełnia jeszcze wymogów licencyjnych ekstraklasy.

Drużyna rozpocznie sezon 16 lipca - w pierwszej kolejce zmierzy się w Poznaniu z Lechem.