The World Games: Ekstremalna przygoda z kajak polo (WIDEO)

Kajak polo to prawdziwie ekstremalny sport. Mecz w tej dyscyplinie śmiało można określić mianem bitwy morskiej. To jak najbardziej gra kontaktowa, w której nie brakuje ostrych starć i dynamiki. Ważnym elementem są też założenia taktyczne i umiejętność ich realizowania. To wszystko czyni z kajak polo wyjątkowy i widowiskowy sport drużynowy z elementami wyczynowości.

Mecz w kajak polo to 20 minut walki na całego. Dopuszczalne jest m.in. wpychanie przeciwników do wody oraz najazdy na kajak. Po sygnale do rozpoczęcia gry, zawodnicy wiosłują ile sił, aby jako pierwsi zdążyć do wyrzuconej piłki. To ważny moment gry, a kajaki wpadają na siebie z dużą siłą.

Gra w kajak polo naprawdę potrafi zmęczyć, operowanie kajakiem nie jest bowiem takie proste i wymaga dużo energii i zaangażowania. Każda rozgrywka wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego zawodnicy obowiązkowo muszą nosić kaski i kapoki.

"Boisko" gdzie rozgrywa się mecz ma wymiary 35 na 23 metry. Gra się dwie połowy po 10 minut z 3-minutową przerwą. Celem zawodników jest wrzucenie wiosłem lub ręką piłki do bramki o wymiarach 1 na 1,5 metra, zawieszonej 2 metry nad wodą. Mecz wygrywa ta drużyna, która zdobędzie więcej bramek.

Między 20 a 30 lipca kibice, na antenach kanałów sportowych Polsatu, będą mogli oglądać rozgrywane we Wrocławiu - The World Games 2017 - czyli 10 Igrzyska w sportach nieolimpijskich.