Wimbledon: Krecz Djokovicia w ćwierćfinale!

Novak Djokovic odpadł w ćwierćfinale Wimbledonu. Serb skreczował w drugim secie meczu z Tomasem Berdychem. Pierwszą partię wygrał Czech, a w drugiej prowadził 2:0. 30-latek już w czasie pojedynku potrzebował pomocy medycznej. W turnieju nie ma już nikogo z pierwszej czwórki rankingu ATP.

Rozstawiony z numerem "4" Djokovic był faworytem starcia z Berdychem. Serb szedł w tym w tym turnieju jak burza. Do meczu z Czechem nie stracił nawet seta. Jego rywal musiał się nieco więcej napocić, gdyż w 1/8 finału stoczył pięciosetowy bój z Dominikiem Thiemem.

Pierwsza odsłona była niezwykle wyrównana, obaj pewnie serwowali i żaden nie dał się przełamać. W tie-breaku świetnie zagrał Czech, który wygrał 7:2. Przed rozpoczęciem drugiej partii na twarzy Djokovicia widać było wyraźnie grymas bólu.

Serb poprosił o lekarza i po chwili mógł kontynuować mecz. Berdych wygrał swoje podanie, a następnie przełamał serwis 30-latka. Były lider rankingu ATP stwierdził, że jego kontuzja jest zbyt poważna i skreczował.

W związku z tym w turnieju nie ma już żadnego tenisisty z pierwszej czwórki rankingu. W półfinale Czech zmierzy się z Rogerem Federerem. W drugiej parze półfinałowej zagrają Amerykanin Sam Querrey i Chorwat Marin Cilic.

Djokovic - Berdych 6:7 (2:7), 0:2, krecz Djokovicia