Wimbledon: Magia Skupskiego i sprint Raonicia. Najładniejsze akcje środy

Środowe mecze na Wimbledonie pełne były świetnych akcji, do których dochodziło w kluczowych momentach spotkań. Tak było między innymi w przypadku piłki na seta dla Marina Cilicia czy ostatniego przełamania serwisu Andy'ego Murraya przez Sama Querreya.

Sam Querrey został jednym z bohaterów środy na Wimbledonie, choć brytyjscy kibice mogą być zawiedzeni, że wyeliminował ich faworyta - Andy'ego Murraya. Genialny mecz w swoim wykonaniu Querrey ukoronował akcją na 5:1 w piątym secie, gdy okazał się lepszy od Szkota w ładnej wymianie przy siatce.

O tym, że jedna wymiana nie ma wielkiego wpływu na wynik całego spotkania przekonał się Milos Raonic, który przez większość starcia z Rogerem Federerem był cieniem słynnego Szwajcara. Przy stanie 4:3 w trzecim secie Kanadyjczyk wykrzesał jednak z siebie ogień, który dał mu moc, by dobiec do woleja Federera. Co więcej Raonic odegrał piłkę w taki sposób, że rywal mógł tylko patrzeć i podziwiać.

Do naszego zestawienia najlepszych akcji wybraliśmy też kilka zagrań z rywalizacji deblistów. Na największe brawa zasłużył Neal Skupski, który popisał się cyrkowym odbiciem piłki za plecami, po którym ręce same składały się do oklasków.

Najładniejsze akcje środy w załączonym materiale wideo.