Ostatnia konferencja przed Szpilka - Kownacki. "Król może być tylko jeden!"

Sporty walki
Ostatnia konferencja przed Szpilka - Kownacki. "Król może być tylko jeden!"
fot. Ed Diller/DBE

Z pełną koncentracją wyszli dzisiejszą, ostatnią przed sobotnią walką w Nassau Coliseum w Long Island konferencje prasową Artur Szpilka i Adam Kownacki. „Polska waga ciężka może mieć tylko jednego króla” – powiedział Kownacki. „Postawię wszystko na jedną kartę. Zobaczymy czy Adam bedzie na mnie gotowy!”.

Oto wypowiedzi polskich pięściarzy:

ARTUR SZPILKA: - Chcę wszystkim pokazać, że moja przegrana (z Wilderem) była tylko wypadkiem przy pracy. Zobaczymy, czy ta walka będzie trudna. To zależy od niego, ponieważ ja postawie wszystko na jedną kartę, żeby odnieść zwycięstwo. Kibice lubią emocje w ringu, przekonamy się, czy Kownacki jest na mnie gotowy. Traktuję walkę bardzo poważnie, jestem w życiowej formie. Nie mogłem brać jako pewnik, że wejdę na ring i od razu go znokautuję. Długo czekałem na ten powrót. W walce z Wilderem pękła mi dłoń, ale teraz jestem w 100 procentach gotowy. Adam jest w takim miejscu (kariery), gdzie ja już byłem – wspina się w górę, jest głodny sukcesu.  Respektuję Adama, życzę mu wszystkiego, co najlepsze – ale nie w sobotę.

ADAM KOWNACKI: - To dla mnie wielka okazja by się pokazać. Czas udowodnić, że jestem gotowy – nigdy nie unikałem wyzwań i nigdy nie będę tego robił. Ciężka praca już za mną. Czuje się znakomicie po naprawdę ciężkim obozie przygotowawczym – w sobotę nadejdzie czas zabawy.  Sparowałem z czołowym amerykańskim amatorem. (Cam Awesome), który dobrze porusza się po ringu i na pewno pomógł mi przygotować się na to, co Artur pokaże w sobotę. Pojedynek pomiędzy dwoma najlepszymi  polskimi ciężkimi naprawdę wiele znaczy. Jesteśmy najlepsi, ale tylko jeden może nosić koronę. W sobotę pokażę, co potrafię. Cierpliwie czekałem na swoją szansę i będę mógł wreszcie udowodnić, że należę do elity. Artur i ja mamy odmienne style. Jestem bardziej puncherem, on lubi się ruszać na ringu. Podczas obozu treningowego wiele czasu poświęcałem taktyce skracania ringu.

 

Walka Artur Szpilka - Adam Kownacki tylko w Polsacie Sport!

Przemysław Garczarczyk, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie