Premierowy gol Lacazette'a w Arsenalu! Bielik "na zero" z tyłu

Arsenal rozpoczął nowy sezon w Australii eksperymentalnym składem, w którym na środku defensywy obejrzeliśmy Krystiana Bielika. Polak do spółki z bardziej doświadczonymi kolegami zachowali czyste konto, zaś Kanonierzy zwyciężyli Sydney FC 2:0. Premierową bramkę zdobył najdroższy zawodnik w historii Kanonierów, Alexandre Lacazette.

Francuski snajper trafił na The Emirates za blisko 50 milionów funtów, a kibice oczekują od niego wielu bramek. Pierwszą z nich zdobył po wejściu na boisko w Sydney: Francuz zastąpił Danny'ego Welbecka w 68. minucie i kwadrans później wykończył zespołową akcję ustalając wynik spotkania.

Na prowadzenie jednak Kanonierzy wyszli już w czwartej minucie za sprawą przewrotki... dwumetrowego stopera, Pera Mertesackera. Doświadczony Niemiec dyrygował w czwartek defensywą, w której skład weszli także sprowadzony do klubu Sead Kolasinac oraz wspomniany Krystian Bielik.

Polak ustrzegł się błędów i spokojnie partnerował kolegom z pierwszej drużyny, pozwalając rywalom na oddanie zaledwie trzech strzałów w ciągu całego spotkania. Dla porównania Kanonierzy oddali ich aż 14. Bielik został zmieniony w 73. minucie przez Aisnsleya Maitlanda-Nilesa.

Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale rzutu karnego w 56. minucie nie wykorzystał Welbeck. Wśród ubranych w pucharowe, czarne stroje Kanonierów brylowali młodzi Reiss Nelson i Chris Willock.

Sydney FC - Arsenal FC 0:2 (0:1)

Bramki: Mertesacker 4', Lacazette 83'

Sydney FC: Redmayne; Carney (Iredale 65'), Buijs (Flottmann 69'), Ryall (Green 65'), Zullo (Kuleski 46'); Brilliante (McIllhatton 75'), O'Neill (Agamemnonos 85'); Simon (Bobo 69'), Brosque (Zuvela 46'), Retre (Curtis 80'); Lokolingoy (Zapata 77')

Arsenal: Cech (Martinez 46'); Bielik (Maitland-Niles 73'), Mertesacker (Xhaka 72'), Kolasinac (Monreal 72'); Nelson (Nketiah 70'), Coquelin, Willock, Bramall (Malen 72'); Ozil (Iwobi 68'), Walcott (Giroud 70'), Welbeck (Lacazette 68')