Wimbledon: Kubot w finale po genialnej akcji! Kankan Polaka (WIDEO)

Tenis

Łukasz Kubot wraz ze swoim partnerem deblowym Marcelo Melo awansowali do finału rywalizacji deblistów na Wimbledonie. Fińsko-australijską parę Kontinen - Peers pokonali po pięciosetowym boju, a kapitalnym podsumowaniem spotkania była ostatnia akcja. Zaraz po niej Polak zatańczył na korcie radosnego kankana.

Rozstawieni z numerem czwartym Polak i Brazylijczyk w półfinale trafili chyba na najbardziej wymagających rywali - rozstawionych z jedynką Henriego Kontinena i Johna Peersa. Przez ponad trzy i pół godziny na korcie numer 1 nie brakowało emocji i genialnych wymian, ale najlepszym podsumowaniem była ostatnia akcja meczu, która dała parze Kubot/Melo zwycięstwo 9:7 w piątej partii i awans do finału.

Przy pierwszej piłce meczowej Kubot popisał się świetnym returnem, który nieco zdeterminował dalszy przebieg akcji. Polski tenisista, kilka razy odgrywał później piłkę po crossie, ale ostatnie słowo należało do Melo. Brazylijczyk zakończył akcję przy siatce i po chwili wpadł w ramiona polskiego tenisisty. Prawdziwe show Kubot dał jednak chwilę później, gdy w swoim stylu zatańczył kankana na środku kortu!

Cała sytuacja w załączonym materiale wideo.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze