Krykiet: Polska przegrała z Estonią w finale

Inne
Krykiet: Polska przegrała z Estonią w finale
fot. PAP

Polska przegrała w Warszawie z Estonią różnicą 17 punktów w finałowym meczu turnieju krykieta. Trzecie miejsce zajęły Węgry.

- Chcieliśmy dać europejskim krykiecistom, którzy gry uczyli się w swoich rdzennych państwach Europy Środkowej i Wschodniej, szansę spotkania na jednym boisku. Zawodnicy mogli sprawdzić się w międzynarodowej rywalizacji, a ponadto była to okazja, by lepiej się poznać, uczyć od siebie nawzajem i jednoczyć środowisko - powiedział Jakub Błażejczyk, sekretarz Warsaw Hussars, który to klub był organizatorem turnieju.

Dodał, że trwają prace przygotowawcze do powołania Polskiego Związku Krykieta. Obecnie działa w kraju kilkanaście klubów i zespołów, w których trenuje około 150 osób. Pierwszy oficjalny turniej odbył się w 2011 roku, kiedy to w stolicy w finałowym pojedynku o Puchar Polski jedenastka LCC Łódź wygrała z Warsaw Kings o jedno wykluczenie.

Krykiet to gra zespołowa z najdawniej skodyfikowanymi zasadami, bo jeszcze w XVIII wieku. Jej korzenie wywodzą się z Anglii, a dziś największą popularnością poza swą ojczyzną cieszy się w krajach Wspólnoty Narodów – głównie w Azji Południowej, Australii i Nowej Zelandii, w Afryce Południowej i na Karaibach. Na Starym Kontynencie, poza Anglią, gra się głównie w Holandii, Irlandii i Szkocji, choć do Europejskiej Rady Krykieta należy ponad 30 państw. W niemal wszystkich krajach imigranci z Azji lub ich potomkowie są głównymi animatorami rozwoju tej dyscypliny.

KB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze