Lekkoatletyczne MME: Brązowy medal Marceliny Witek w rzucie oszczepem

Marcelina Witek (Polanik Piotrków Trybunalski) rzuciła oszczepem na odległość 63,03 zdobywając w Bydgoszczy brązowy medal 11. lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 23. Zwyciężyła mistrzyni olimpijska Chorwatka Sara Kolak - 65,12, a drugie miejsce zajęła Łotyszka Anete Kocina - 64,47.

Wynik Witek jest czwartym w krajowej historii tej konkurencji i lepszym o 1,63 m od minimum PZLA na sierpniowe mistrzostwa świata w Londynie. Na 10. pozycji uplasowała się Klaudia Maruszewska (AZS AWF Warszawa) - 55,11.

To dziewiąty medal polskiej ekipy w bydgoskiej imprezie. Wcześniej zwycięstwa odnieśli Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) w pchnięciu kulą, Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice) na 100 m i sztafeta kobiet 4x400 m, a wicemistrzyniami zostały dyskobolka Daria Zabawska, kulomiotka Klaudia Kardasz (obie KS Podlasie Białystok) oraz Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) w biegu na 1500 m. Brązowy medal na tym samym dystansie zdobyli Michał Rozmys (UKS Barnin Goleniów) oraz Martyna Galant (OŚ AZS Poznań).