Lekkoatletyczne MME: Złoto polek w sztafecie 4x400 m!

Polki zdobyły złoty medal w sztafecie 4x400 metrów 11. lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 23. Biało-czerwone osiągnęły rezultat 3.29,66. Drugie miejsce zajęły Niemki - 3.30,18, a trzecie Ukrainki - 3.30,22.

Polki pobiegły w składzie Dominika Muraszewska (AZS AWF Warszawa), Adrianna Janowicz (MKS Baszta Szamotuły), Mariola Karaś, Aleksandra Gaworska (obie AZS AWF Kraków).

Bardzo dobrze na swojej zmianie zaprezentowała się Karaś, która wyprowadziła Polki na prowadzenie. Pierwsze miejsce na ostatnim okrążeniu utrzymała płotkarka Gaworska.

To ósmy medal polskiej ekipy w bydgoskiej imprezie. Wcześniej zwycięstwa odnieśli Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) w pchnięciu kulą oraz Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice) na 100 m, wicemistrzyniami zostały dyskobolka Daria Zabawska, kulomiotka Klaudia Kardasz (obie KS Podlasie Białystok) oraz Sofia Ennaoui w biegu na 1500 m, a brązowy medal na tym samym dystansie zdobyli Michał Rozmys (UKS Barnin Goleniów) oraz Martyna Galant (OŚ AZS Poznań).