Nice 1 liga żużlowa: Polonia Bydgoszcz – Euro Finnance Polonia Piła. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Żużel
Nice 1 liga żużlowa: Polonia Bydgoszcz – Euro Finnance Polonia Piła. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. PAP

W 12. kolejce rozgrywek Nice 1 ligi żużlowej Polonia Bydgoszcz podejmie u siebie Euro Finnance Polonię Piła. Dla obu drużyn jest to niesamowicie ważne spotkanie, ponieważ gospodarze rozpaczliwie walczą o uniknięcie spadku, natomiast goście wciąż marzą o pierwszej czwórce i fazie play-off. Transmisja z tego meczu w Polsacie Sport Extra.

Bydgoszczanom do końca rundy zasadniczej pozostały już tylko trzy spotkania, w których koniecznie muszą szukać punktów. Doskonałą okazję na to będzie najbliższe starcie ze swoją imienniczką z Piły. Dla Gryfów będzie to praktycznie ostatnia szansa, aby uniknąć ostatniej lokaty. Podopieczni Jacka Golloba mają na swoim koncie zaledwie trzy oczka i tracą dwa punkty do siódmej Stali Rzeszów. Biorąc pod uwagę, że w dwóch ostatnich kolejkach ekipa znad Brdy będzie rywalizować z czołowymi drużynami ligi (Gdański i Tarnów), niedzielny mecz urasta do bardzo wysokiej rangi.


W awizowanym składzie miejscowych próżno szukać niespodzianek. Mogą dotyczyć one jedynie układu par. W tej pierwszej Oskar Ajtner-Gollob pojedzie z Marcinem Jędrzejewskim. Z juniorami będzie jeździł Wiktor Kułakow. Wszyscy zawodnicy bydgoskiej Polonii muszą wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, żeby postarać się o zwycięstwo i przedłużenie szans na utrzymanie Nice 1 ligi w swoim mieście.


Pilanie nie mają takiego noża na gardle jak ich rywale, ale to nie znaczy, że przyjezdni podejdą do tej konfrontacji na luzie. Goście dowodzeni przez Janusza Michaelisa plasują się na piątym miejscu i do czwartej lokaty tracą zaledwie oczko. W przypadku zgarnięcia pełnej puli w Bydgoszczy, team Michała Szczepaniaka i spółki mocno przybliży się do upragnionej „czwórki”. To właśnie starszy z braci Szczepaniaków oraz Tomasz Gapiński powinni być liderami pilskiej Polonii w niedzielne popołudnie. Jeden i drugi mają za sobą starty w barwach klubu z Bydgoszczy i bardzo dobrze znają tamtejszy owal. Ponadto obaj spisują się bez zarzutów w tym sezonie. Jeżeli do tego dodamy bardzo dobrze jadącego Adriana Cyfera oraz Wadima Tarasienkę, to otrzymamy obraz faworyta tego starcia.


Jedni i drudzy mają o co jechać. Większa presja panuje u gospodarzy, gdzie w przypadku porażki spadek będzie niemal pewny. Rywale postarają się o triumf i umocnienie się w czubie tabeli. Kto zrealizuje swój plan? Wszystko wskazuje na to, że punkt bonusowy pojedzie do Piły, bowiem w pierwszym starciu padł wynik 31:17 dla drużyny z woj. Wielkopolskiego. Tamto spotkanie zostało przerwane po ośmiu biegach ze względu na warunki pogodowe. Jaki scenariusz napisze niedzielny mecz?   


Polonia Bydgoszcz:


9. Oskar Ajtner-Gollob
10. Marcin Jędrzejewski
11. Andriej Kudriaszow
12. Damian Adamczak
13. Wiktor Kułakow
14. Tomasz Orwat


Euro Finannce Polonia Piła:


1. Tomasz Gapiński
2. Wadim Tarasienko
3. Michał Szczepaniak
4. Adrian Cyfer
5. Norbert Kościuch
7. Adrian Woźniak


Transmisja meczu Polonia Bydgoszcz – Euro Finnance Polonia Piła o godz. 14:45 w Polsacie Sport Extra.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie