Jako pierwsza akcja z meczu Daniiła Miedwiediewa i Stana Wawrinki. Ze spotkania zwycięsko wyszedł Miedwiediew i była to największa niespodzianka pierwszego dnia Wimbledonu. Jedną z najlepszych wymian turnieju była akcja w  meczu Andy'ego Murray'a z Dustinem Brownem. Broniący tytułu Murray pokonał Browna 6:3, 6:2, 6:2 w drugiej rundzie turnieju, jednak lider rankingu odpadł już w ćwierćfinale.

Jedno z piękniejszych zagrań turnieju zaprezentował późniejszy półfinalista Tomas Berdych, który zagrał niezwykle precyzyjnie znajdując się tyłem do kortu i rywala. Bardzo efektowne były wymiany deblowe, podczas których piłka zmierzała od rakiety do rakiety w tempie błyskawicy: na wyróżnienie zasłużyły akcje "polskich" duetów Matkowski/Mirny i Kubot/Melo - późniejsi triumfatorzy imprezy.

Na nudę nie mogli narzekać widzowie zgromadzeni na meczu Simona Halep - Johanna Konta: panie popisały się wieloma fenomenalnymi zagraniami, a do naszego zestawienia trafiły aż dwie wymiany z tego meczu. Blisko pierwszej dziesiątki były udane akcje Agnieszki Radwańskiej z pierwszych faz turnieju, jednak Isia musiała ustąpić miejsca fantastycznym wymianom z innych spotkań.

Doskonałymi winnerami popisywali się także panowie: Sam Querrey, Adrian Mannarino i Milos Raonić, który wprawił w ekscytację komentującego wówczas jego mecz z Rogerem Federerem Wojciecha Fibaka.

10 najlepszych zagrań Wimbledonu w załączonym materiale wideo.