Klamka zapadła! Szczęsny trafi do Juventusu

Piłka nożna
Klamka zapadła! Szczęsny trafi do Juventusu
fot.Cyfrasport

O transferze Wojciecha Szczęsnego do Juventusu Turyn mówi się od dłuższego czasu. Zdaniem znanego włoskiego dziennikarza - Fabrizio Romano, polski bramkarz na pewno zostanie nowym zawodnikiem mistrzów Włoch. Arsenal na swoim wychowanku ma zarobić około 12 milionów euro.

29-krotny reprezentant Polski, który ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniu w Romie ma niezwykle trudne zadanie. Będzie musiał rywalizować o miejsce w bramce z legendarnym Gianluigim Buffonem, którego najprawdopodobniej zastąpi w sezonie 2018/19. Dziennikarz, który pracuje dla "Sky Sports" i "The Guardian" - Fabrizio Romano za pośrednictwem Twittera poinformował, że Polaka lada moment przeniesie się do Turynu.

 

"Transakcja została zaakceptowana! Szczęsny z Arsenalu do Juventusu, "Kanonierzy" dostaną za bramkarza 11-12 mln euro. Wkrótce ma przybyć do Włoch, gdzie podpisze kontrakt" - poinformował włoski sprawozdawca.

 

Nic dziwnego, że najlepsza włoska drużyna chce mieć u siebie 27-letniego Polaka. Przez dwa sezony z powodzeniem strzegł bramki Romy, dla której zagrał 72 mecze w Serie A. Puścił w nich dokładnie tyle samo goli i zachował 22 razy czyste konto.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze