Ranking ATP: Murray wciąż liderem, awans Federera

Brytyjczyk Andy Murray jest wciąż liderem rankingu tenisistów ATP World Tour. Wyprzedza Hiszpana Rafaela Nadala i Szwajcara Rogera Federera, który po raz ósmy w karierze wygrał wielkoszlemowy Wimbledon. Jerzy Janowicz awansował ze 141. na 107. miejsce.

Murray odpadł w ćwierćfinale londyńskiego turnieju, lecz dalej jest na czele listy światowej. Ma prawie 300 punktów przewagi nad Nadalem oraz ponad 1000 nad Federerem, który wygrał już 19 imprez z cyklu Wielkiego Szlema. W finale Wimbledonu pokonał w trzech setach Chorwata Marina Cilica, który w rankingu plasuje się na szóstej pozycji.

Janowicz przegrał z Francuzem Benoit Paire'em w trzeciej rundzie prestiżowych zawodów na trawiastych kortach, zaś na liście ATP World Tour jest 107. Traci 19 pkt do setnego Szweda Henriego Laaksonena.

Lokatę poprawił jeden z dwóch półfinalistów Wimbledonu - Amerykanin Sam Querrey jest 23. (poprzednio 28.); na tym samym 15. miejscu pozostał Czech Tomas Berdych.

W zestawieniu ATP "Race to London", które wyłoni ośmiu uczestników kończącego sezon turnieju masters, prowadzi Nadal. Za nim są: Federer i Austriak Dominic Thiem. Janowicz awansował ze 137. na 100. miejsce.