Orlen Liga. Głuszak: Stać nas na obronę trofeów

Siatkówka
Orlen Liga. Głuszak:  Stać nas na obronę trofeów
fot. Cyfra Sport

- Stać nas na obronę tytułu mistrzyń kraju i Pucharu Polski - uważa trener siatkarek Chemika Police Jakub Głuszak. W składzie drużyny jest 13 zawodniczek, w tym aż pięć nowych.

Są to: Serbki Sldjana Mirkovic (rozgrywająca) i Bianca Busa (przyjmująca), Amerykanka Alex Holston (atakująca), Holenderka Maret Balkestein-Grothues i Natalia Mędrzyk (obie przyjmujące).

- Możemy mieć i czternastą zawodniczkę, ale jeśli mamy przepłacić za siatkarkę, która na to nie zasługuje, to wolimy zostać z trzynastoosobową ekipą. Trener nie ma z tym problemu, zarząd nie ma z tym problemu, więc taka jest nasza decyzja – wyjaśnił prezes Chemika Paweł Frankowski.

Największym wzmocnieniem wydaje się być pozyskanie Balkestein-Grothues, która dwa sezony temu była wyróżniającą się zawodniczką w barwach Trefla Sopot. Potem grała w ligach włoskiej i tureckiej. Także z włoskiej przechodzi Busa, a z Telekomu Baku Mirkovic.

- Zbudowaliśmy ciekawy skład, który jest w stanie bić się o najwyższe cele. Wiemy na co nas będzie stać i ponownie chcemy walczyć o obronę mistrzostwa kraju i Pucharu Polski. Mimo tego, że nasi najgroźniejsi rywale także się wzmocnili – powiedział PAP trener Głuszak.

Dokonane zmiany powodują spore odmłodzenie ekipy. Według wyliczeń klubu nowa kadra jest o 38 lat „młodsza” od tej, która w czerwcu zdobyła czwarty z rzędu tytuł mistrzowski dla Polic.

- Nie zamierzaliśmy odmładzać drużyny za wszelką cenę, ale chcieliśmy sprowadzić siatkarki, które pod okiem sztabu szkoleniowego będą mogły się rozwijać. Są głodne gry, zwycięstw. Mamy w zespole kilka siatkarek doświadczonych, kilka młodych. Liczymy na to, że udało nam się stworzyć mieszankę wybuchową – uważa Frankowski.

Głuszak będzie miał dość trudne zadanie z ustawieniem składu. Ma bowiem w zespole aż pięć zagranicznych zawodniczek, a przepisy pozwalają, by jednocześnie na parkiecie mogły przebywać tylko trzy siatkarki spoza Polski.

- Zdaję sobie z tego sprawę, ale nie powinno to stanowić kłopotu. Będziemy grali trzy na trzy, albo większą liczbą Polek. Natomiast w Lidze Mistrzyń, w której też chcielibyśmy zrobić dobry wynik, nie ma już tych ograniczeń – stwierdził trener.

Chemik Police pierwszy raz po przerwie wakacyjnej ma się spotkać 1 sierpnia. Zespół będzie się przygotowywał do sezonu na obiektach w Szczecinie. Pewną kolizję będą stanowiły w zakresie bazy mistrzostwa Europy siatkarzy.

- W tym czasie zaplanowałem zajęcia w terenie, m.in. siatkówki plażowej – dodał Głuszak.

Drużyna ma wystąpić w jednym turnieju, dwa tygodnie przed startem rozgrywek w Bobolicach, gdzie przyjadą także Budowlani Łódź, Legionovia i Pałac Bydgoszcz.

KB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze