MME w kolarstwie torowym: Polacy zdobyli brązowy medal w sprincie drużynowym

Patryk Rajkowski, Mateusz Miłek, Michał Lewandowski i Marcin Czyszczewski zdobyli brąz w sprincie drużynowym do lat 23 w drugim dniu mistrzostw Europy młodzieżowców i juniorów w kolarstwie torowym. To szósty medal polskiej ekipy w portugalskiej Anadii.

Drużyna sprinterów w wyścigu o trzecie miejsce uzyskała czas 44,312 i wygrała z ekipą Niemiec - 44,809.

W środę reprezentanci Polski wywalczyli także trzy czwarte miejsca.

Lokatę tuż za podium w sprincie drużynowym kobiet do lat 23 wywalczyły Julita Jagodzińska i Marlena Karwacka, uzyskując 34,378. Rywalizację o brąz z Rosjankami przegrały o 0,160 sekundy.

Maciej Kwiatkowski, Damian Papierski, Filip Prokopyszyn i Wiktor Richter zajęli czwarte w wyścigu na dochodzenie juniorów przegrywając rywalizację o brązowy medal z zespołem Szwajcarii. Tuż za podium uplasował się także Cezary Łączkowski w wyścigu juniorów na 1 km ze startu zatrzymanego.

W finałowych wyścigach scratch młodzieżowców Justyna Kaczkowska była szósta, a Daniel Staniszewski zajął piąte miejsce. Szóstą lokatę zajęła Oliwia Majewska w wyścigu eliminacyjnym juniorek.

We wtorek, w pierwszym dniu mistrzostw, reprezentanci Polski zdobyli pięć medali - złoty, trzy srebrne i brązowy.