Bednarek, Kwiatkowski i Jimek na ceremonii otwarcia The World Games 2017

Inne

W czwartek na Stadionie Miejskim we Wrocławiu uroczystą ceremonią rozpoczną się X Igrzyska Sportów Nieolimpijskich – The World Games. Na scenie pojawią się m. in. Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski i Radzimir "Jimek" Dębski.

Scenarzysta i reżyser ceremonii otwarcia Krzysztof Materna zdradził, że dobór artystów, którzy uświetnią to wydarzenie był nieprzypadkowy. Różnorodność gatunków i stylów muzycznych powinna zadowolić widzów w każdym wieku i o różnych gustach. Na scenie wystąpią znane gwiazdy muzyki POP, pop-rock, reggae i muzyki klasycznej. Na trzech scenach wystąpi łącznie ponad 400 artystów, w tym orkiestra symfoniczna, grupy taneczne i gwiazdy muzyki, których nazwiska były najbardziej wyczekiwaną przez fanów The World Games informacją ostatnich tygodni!

 

Dawid Kwiatkowski

Młody (21-letni) piosenkarz, zwany przez niektórych „polskim Justinem Bieberem”. Jego głos pokochały tysiące nastolatek, które regularnie przyczyniają się do koncertowych sukcesów Kwiatkowskiego (sold out tuż po uruchomieniu sprzedaży biletów!). Jego debiutancki album „9893” zapisał się w historii polskiej muzyki jako pierwszy krążek, który uzyskał status złotej płyty na trzy tygodnie przed sklepową premierą. W 2014 roku został doceniony nagrodą MTV EMA w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca oraz Najlepszy Wykonawca Europy Wschodniej.

 

 

Radzimir „Jimek” Dębski

Pochodzi z muzycznej rodziny – jest synem kompozytora Krzesimira Dębskiego oraz aktorki i piosenkarki Anny Jurksztowicz. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o nim za sprawą fenomenalnego remixu piosenki Beyonce „End of Time”, którym zachwycił nie tylko internautów, ale i samą wokalistkę, która zamieściła nową wersję utworu w swoim minialbumie „4: The Remix”. Wybitny kompozytor muzyki filmowej i rozrywkowej, a także dyrygent i producent muzyczny.

 

 

Steve Nash & Turntable Orchestra


Nowatorski projekt łączący muzykę klasyczną i turntablism (forma posługiwania się gramofonem poprzez tworzenie tzw. scratchy). Brzmienia muzyki poważnej, opracowywane za pomocą narzędzi nowych stylów, przede wszystkim elektroniki i jazzu. Dźwięki fortepianu przeplatane scratchowanymi partiami gramofonów, które pełnią rolę instrumentów solowych. W projekcie bierze udział 8 najlepszych polskich DJ­ów – mistrzów turntablismu. Partia fortepianu, padów perkusyjnych, syntezatorów i kontrolerów midi należy do Steve’a Nash’a. Premierowy koncert z 37 muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej odbył się na Sali Wielkiej Dworu Artusa w Dworze Artusa w Toruniu 13 grudnia 2014.

 

Kamil Bednarek

Polski piosenkarz, autor tekstów i piosenek, wykonawca muzyki reggae. W latach 2008–2012 był wokalistą formacji Star Guard Muffin, a od 2012 roku zespołu sygnowanego jego nazwiskiem. W 2010 roku Bednarek ukazał się szerszej publiczności w trzeciej edycji programu Mam talent, gdzie zajął drugie miejsce na podium show. Pierwszy album formacji zatytułowany „Jestem…”, z przebojami „Cisza” czy „Chodź ucieknijmy” od razu trafił na 1. miejsce listy OLiS i uzyskał status diamentowej płyty. 29 maja 2015 roku na rynek trafił drugi studyjny album „Oddycham”, promowany przebojem „Chwile jak te”, który również osiągnął status platynowej.

 

 

Igor Herbut z zespołu LemOn

 

Jego muzyczna kariera rozpoczęła się od udziału w 3. edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka. Herbut spontanicznie zaprosił do współpracy kilku innych muzyków, z którym nie tylko doszedł do finału, ale i zdobył główną nagrodę talent show! Tak powstał popowo-rockowy zespół LemOn, który już rok później cieszył się platynowym krążkiem. W 2014 roku podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zaśpiewał singel „Wkręceni – Nie ufaj mi”, za który został nagrodzony statuetką Super Jedynką w kategorii Super Artysta.

 

BeMy

Francusko-polska mieszanka popu i rocka tworzona przez Mattię i Eliego Rosinskich. Bracia urodzili się i wychowali w Bordeaux we Francji, ale dzięki rodzicom mają polskie korzenie. Zespół BeMy założyli jeszcze jako dzieci. Po ukończeniu szkoły średniej wyjechali do Anglii, gdzie rozpoczęli studia muzyczne na Akademii Muzyki Współczesnej (ang. Academy of Contemporary Music). Zaprzyjaźnili się tam z Edem Sheeranem, z którym mieszkali w jednym mieszkaniu. W 2013 roku zadebiutowali w jednym z popularnych programów muzycznych, a kilka lat później zagrali support na koncercie Maroon 5.

 

theworldgames2017.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze