El. LE: Jagiellonia zawiodła na całej linii. Azerowie za mocni

Jagiellonia Białystok przegrała 0:2 z FK Gabala i odpadła w II rundzie eliminacji Ligi Europy. Gole dla gości zdobyli Ilgar Gurbanov oraz Filip Ozobic. To koniec przygody wicemistrzów Polski w europejskich pucharach.

Od razu po losowaniu mówiono, że Jagiellonia nie miała szczęścia, ponieważ wicemistrz Azerbejdżanu to bardzo groźny rywal. Świadczy o tym chociażby fakt, że w dwóch ostatnich edycjach Ligi Europejskiej występowali w fazie grupowej.

Trochę więcej pewności siebie piłkarze zyskali po pierwszym meczu. „Jaga” nieoczekiwanie zremisowała na wyjeździe 1:1 i miała dobrą sytuację wyjściową na spotkanie przed własną publicznością.

Nie pokazały tego jednak pierwsze minuty czwartkowego meczu. Wicemistrz Polski miał trudności z wyjściem z własnej połowy, o konstruowaniu ofensywnych akcji nie mówiąc. Z minuty na minutę było wprawdzie lepiej, ale dopiero pod koniec pierwszej połowy gospodarze potrafili zagrozić bramce rywali.

Nie mieli z tym problemów Azerowie. W 18. minucie Ilgar Gurbanov uderzył zza pola karnego, duży błąd popełnił Marian Kelemen i goście wyszli na prowadzenie 1:0. Trzy minuty później mogło być 2:0, ale Vojislav Stankovic nie wykorzystał rzutu wolnego z 22 metrów. Piłka poleciała nad poprzeczką.

„Jaga” najlepszą okazję miała w 38. minucie, kiedy do siatki trafić starał się Fiodor Cernych. Na straży stał jednak bramkarz Dmytro Bezotosnyj. Zresztą bardzo podobna akcja była trzy minuty później, ale znowu golkiper Gabali okazał się lepszy.

Po zmianie stron wicemistrzowie Polski przycisnęli rywali. Byli agresywni, zdecydowani i ofensywni. W atak zaangażowali się nawet obrońcy, ale efektu w postaci gola nie było. Piłkarze próbowali z dystansu, z bliskiej odległości, po kombinacyjnej grze – nic nie pomagało.

Gabala czekała na swoją szansę i się doczekała. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Filip Ozobic w sytuacji sam na sam z Kelemenem nie miał żadnych problemów z podwyższeniem wyniku na 2:0.

W pierwszej rundzie eliminacji Jagiellonia wyeliminowała gruzińskie Dinamo Batumi.

Jagiellonia: Marian Kelemen - Łukasz Burliga (76-Karol Świderski), Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Sitya Guilherme (84-Łukasz Sekulski) – Rafał Grzyb, Taras Romanczuk - Arvydas Novikovas, Przemysław Mystkowski (34-Martin Pospisil), Fiodor Cernych - Cillian Sheridan.

Gabala: Dmytro Bezotosnyj - Dave Bulthuis, Vojislav Stankovic, Witalij Wernydub, Ilgar Gurbanov - Steven Joseph-Monrose, Javid Huseynov (90-Elvin Mammadov), Dion Malone, Andy Halliday (77-Elvin Jamalov), Filip Ozobic - Famoussa Kone (72-Asif Mammadov).

Jagiellonia Białystok - FK Gabala 0:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Ilgar Gurbanov (18), 0:2 Filip Ozobic (89).

Żółte kartki – Jagiellonia: Guilherme; Gabala: Javid Huseynov.

Sędzia: Sebastian Coltescu (Rumunia). Widzów: 13 326.

Relacja zakończona

[90+3’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:2 Koniec meczu! Jagiellonia przegrywa z FK Gabala 0:2!

[90+3’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:2 Doliczone trzy minuty. Ostatnie sekundy Jagiellonii w europejskich pucharach w sezonie 2017/2018.

[89’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:2 Goooool! 2:0! Podwyższenie prowadzenia. To już chyba koniec emocji.

[88’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Rzut rożny dla Jagiellonii, ale skuteczne wybicie defensorów gości.

[85’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Goście grają na czas. Jadze ucieka awans do II rundy LE.

[83’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Zostało jakieś 10 minut do końca meczu. Czy Jaga to odrobi?

[81’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Strzał z dystansu, mocny, ale... niecelny.

[79’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Dziewięciu piłkarzy Jagi w obrębie pola karnego. Wszystko na jedną kartę.

[77’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Zmiana w Jadze. Świderski za Grzyba.

[75’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Strzał z daleka Góralskiego, ale wprost w bramkarza.

[73’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Piękna akcja prawym skrzydłem Jagi. Rzut rożny.

[70’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Dużo choasu, mało precyzji i trzeba sobie powiedzieć jasno - sytuacji 100% jak na lekarstwo.

[66’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Dobra okazja przed Jagiellonią. Rzut wolny sprzed pola karnego. Najprawdopodobnie uderzy Novikovas.

[64’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Goście atakują, ale już tylko trzema, maksymalnie czterema piłkarzami. Albo mają coraz mniej sił, albo nie chcą narazić się na niepotrzebną kontrę.

[60’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Jaga się odkrywa, atakuje coraz większą liczbą graczy, ale naraża się na kontry.

[58’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Znowu akcja ofensywna Jagi, znowu strzał z dystansu, ale niecelny. Brakuje precyzji i spokoju.

[55’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Lewym skrzydłem próbuje Jagiellonia, ale bezskutecznie. Goście zwalniają grę, taki wynik im odpowiada.

[53’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Piękna akcja Jagi, celny strzał w światło bramki Jacka Góralskiego.

[50’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Akcja ofensywna gości, ale czujnie obrońcy Jagi. Szybciej piłką grają wicemistrzowie Polski - to może się podobać.

[48’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Jaga jakby odważniej, pewniej, lepiej rozpoczęła drugą połowę.

[46] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Rozpoczynamy drugą połowę!

[45+1’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Koniec, przerwa. Sędzia zaprosił obie ekipy na przerwę. Jagiellonia Białystok - FK Gabala 0:1.

[45’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Sędzia doliczył jedną minutę do pierwszej połowy.

[43’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Piękna akcja Jagi, mocny strzał z dystansu. To mogło się podobać. Oby więcej takich akcji. Gospodarze chcą wyrównać jeszcze przed przerwą.

[40’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Goście próbują, gospodarze bronią. Dużo gry w środku pola, mało konkretów.

[38’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Pierwsza okazja dla Jagi. Broni jednak Dmytro Bezotosny.

[35’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Zmiana w Jagiellonii. Schodzi Przemysław Mystkowski, w jego miejsce Martin Pospisil.

[32’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Jaga próbuje od tyłu rozegrać piłkę. Mało miejsca pomiędzy formacjami gości.

[30’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Nudy, nudy, nudy....

[28'] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Gabala cofnęła się pod swoje pole karne i teraz to Jaga przy piłce.

[27’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Znakomita okazja dla gości po rzucie wolnym. Tym razem piękną paradą popisał się Kelemen.

[25’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Póki co, nie wygląda to najlepiej. Jaga ma problem z wyjściem z własnej połowy.

[23’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Rzut wolny, ale niecelnie Vojislav Stakovic. Gabala nie zwalnia tempa, cały czas agresywnie atakuje.

[21’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Jak teraz zareaguje Jagiellonia? Póki co przy piłce goście, którzy mają rzut wolny tuż przed polem karnym.

[18’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:1 Goooooool! FK Gabala wychodzi na prowadzenie. Niespodzianka. Piękny strzał z prawego skrzydła, piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników Jagi i wpadła do bramki strzeżonej przez Mariana Kelemena. Strzelcem Ilgar Gurbanov.

[16’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:0 Póki co nie obserwowaliśmy żadnej sytuacji bramkowej. Nudne spotkanie w Białymstoku.

[14’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:0 Jagiellonia dochodzi do głosu. Ładna akcja prawym skrzydłem i rzut rożny.

[12’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:0 Gabala bardzo chce jak najszybciej przedostać się pod bramkę Jagi, ale nieskutecznie.

[10’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:0 Otwarta gra - dużo wolnych przestrzeni na boisku. Mało gry, dużo biegania i walki - tak wygląda na ten moment to spotkanie.

[8’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:0 Jaga próbuje rozgrywać piłkę, ale sporą nerwowość widać po wicemistrzach Polski.

[6’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:0 Przypominamy, że na wypadek remisu 0:0 awans do III rundy LE zapewni sobie Jagiellonia Białystok.

[4’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:0 Piłkarze FK Gabala nie przyjechali tutaj na wycieczkę. Mocno, agresywnie, z doskokiem do rywala - tak zaczęli goście.

[2’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:0 Od ataków te spotkanie rozpoczęła drużyna a Azerbejdżanu. Czujnie jednak stoperzy Jagiellonii.

[0’] Jagiellonia Białystok – FK Gabala 0:0 Rozpoczynamy!

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo ze spotkania II rundy eliminacyjnej do Ligi Europy pomiędzy Jagiellonią Białystok i FK Gabala.