Virtus.pro lepsze od Cloud9! Polacy zagrają przed krakowską publicznością!

Inne
Virtus.pro lepsze od Cloud9! Polacy zagrają przed krakowską publicznością!
fot. HLTV.org

Jak zwykle wiele emocji dostarczyli nam podczas fazy grupowej PGL Major Kraków 2017 Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski i spółka. Ostatecznie Virtus.pro pokonało Cloud9 w meczu piątej rundy eliminacji i wywalczyło awans do upragnionej fazy pucharowej.

Sytuacja "Złotej Piątki" w eliminacjach do fazy play off PGL Major 2017 zmieniała się jak w kalejdoskopie. Po pewnych zwycięstwach z Vega Squadron i fnatic sytuacja podopiecznych Jakuba "kubena" Gurczyńskiego w kontekście walki o ćwierćfinał najbardziej prestiżowego turnieju Counter-Strike: Global Offensive była bardzo komfortowa. W meczu o błyskawiczny awans Polacy ulegli jednak Gambit Esports, a po kolejnej porażce z North sytuacja stała się bardzo napięta.

 

W meczu o wszystko Virtusi, po pięknym boju na Trainie, pokonali jednak amerykańskie Cloud9 i rzutem na taśmę wywalczyli sobie możliwość zaprezentowania się przed polską publicznością, która od piątku do niedzieli zbierze się w Tauron Arenie Kraków.

 

Przebieg potyczki był jednak dramatyczny, bowiem pomimo ugrania pierwszej "pistoletówki" oraz dwóch kolejnych rund, Polacy nagle niespodziewanie oddali inicjatywę i w pewnym momencie Jordan "n0thing" Gilbert i koledzy wygrywali już 7:4. Dzięki doprowadzeniu do stanu 8:7 i wygraniu drugiego otwarcia perspektywa awansu do fazy play off stała się jak najbardziej relana i Virtusi nie wypuścili jej z rąk. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 16:10 i nasza drużyna awansowała dalej, czego nie udało jej się zrobić podczas Intel Extreme Masters w Katowicach.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze