Kanada za mocna! Zimny prysznic na początek The World Games

W spotkaniu otwierającym rywalizację w Ultimate Frisbee na The World Games 2017 Polacy przegrali z Kanadą 3:13. Mimo ambitnej postawy, gospodarze nie zdołali zagrozić wyżej notowanym rywalom.

Turniej drużyn mieszanych The World Games 2017 w Latających dyskach, rozgrywany na boisku do piłki nożnej wrocławskiego AWF, zainaugurowało spotkanie Polski z Kanadą. Drużyna z Kraju Klonowego Liścia – jeden z kandydatów do zwycięstwa w tej imrezie – okazał się zbyt trudnym przeciwnikiem dla gospodarzy.

Reprezentacja Kanady, która zaprezentowała w tym spotkaniu większą dojrzałość taktyczną i płynność w grze, dominowała od samego początku. Dzięki świetnym rozegraniom rywale bez kłopotów wykorzystywali luki w obronie gospodarzy. Polacy notowali dużo strat, brakowało precyzji, szczególnie w kluczowych rzutach. Pierwszy punkt zdobyli dopiero w 18. minucie przy stanie 0:6, gdy Paulina Dul wykorzystała zagranie Filipa Dobranowskiego.

Drugi punkt dla gospodarzy zdobył po przerwie Maciej Grabowski (2:8). Ozdobą meczu była akcja z 42. minuty, gdy Kamil Osiecki złapał dysk po dalekim przerzucie w wykonaniu Dobranowskiego. Ta akcja przyniosła Polsce trzeci punkt, przy wyraźnej jednak przewadze rywali (3:12). Po chwili Kanada postawiła kropkę nad "i", a decydujący punkt zdobył Tim Tsang .

W kolejnych meczach turnieju Polacy zmierzą się z Australią (21.07, 15.00 – transmisja Polsat Sport Extra), Japonią (22.07, 9.00 – transmisja Polsat Sport Extra), Kolumbią (22.07, 15.00 – transmisja Polsat Sport Extra) oraz USA (23.07, 12.30 – transmisja Polsat Sport).

Polska – Kanada 3:13 (1:7, 2:6)