Dwie kolejne zawodniczki z Orlen Ligi zagrają w Warszawie

Siatkówka
Dwie kolejne zawodniczki z Orlen Ligi zagrają w Warszawie
fot. Cyfrasport

Siatkarkami Wisły Warszawa zostały: 28-letnia środkowa Katarzyna Połeć i 22-letnia libero Zuzanna Kucińska. Pierwsza z nich ostatnie trzy sezony spędziła w Legionovii, druga od grudnia ubiegłego roku reprezentowała barwy PTPS Piła. To kolejne wzmocnienia ekipy, którą w nowym sezonie będzie prowadził trener Dominik Stanisławczyk.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu z Wisły odeszły trzy środkowe: Monika Gorzewska, Anna Łozowska i Alena Łaziuk. Przyjście Połeć sprawia, że teraz w zespole są trzy nowe zawodniczki na tę pozycję. Wcześniej do ekipy dołączyły bowiem Katarzyna Mróz i Magdalena Jurczyk.

 

Połeć to środkowa bloku, która od czterech lat występowała w Orlen Lidze. Przed trafieniem w 2014 roku do Legionowa, grała w Pałacu Bydgoszcz. Mierząca 191 centymetrów wzrostu ma także za sobą kilkadziesiąt spotkań w reprezentacji Polski. W poprzednim sezonie, urodzona w 1989 roku Połeć zaprezentowała się w ekstraklasie w 57 setach i zdobyła w nich 103 punkty. Z zespołem spod Warszawy do samego końca skutecznie walczyła o utrzymanie.

 

Ciekawym wzmocnieniem jest także Kucińska. To zawodniczka od początku kariery związana ze stolicą. Jest wychowanką Sparty, gdzie spędziła osiem lat. W sezonie 2015/16 występowała jednocześnie w drugiej lidze w ekipie Sparty i w Młodej Orlen Lidze w drużynie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Znakomite występy w tamtych oraz poprzednich rozgrywkach sprawiły, że w grudniu 2016 roku otrzymała propozycję z PTPS Piła. W Orlen Lidze nie miała wielu szans na występy. Udało jej się zaprezentować w 12 setach i na pewno zebrała cenne doświadczenie.

 

Teraz wraca do stolicy, aby zostać zawodniczką Wisły. O miejsce w składzie będzie walczyła z Magdaleną Saad, która w drużynie gra od początku jej powstania, a więc od wakacji 2014 roku.

RM, wisla-warszawa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze