Propozycja nie do odrzucenia. Niemiecki właściciel przejmuje Wisłę Kraków

Piłka nożna
Propozycja nie do odrzucenia. Niemiecki właściciel przejmuje Wisłę Kraków
fot. PAP

Nowym właścicielem Wisły Kraków zostanie niemiecka grupa kapitałowa Stechert Gruppe. Jak poinformował "Przegląd Sportowy", oferta opiewa na 40 000 001 zł i przebija o złotówkę minimalną kwotę wykupu.

Minimalna kwota wykupu została wpisana w umowę zawartą pomiędzy Bogusławem Cupiałem i Towarzystwem Sportowym "Wisła" w sierpniu 2016 roku. Według niej Towarzystwo Sportowe musi zaakceptować ofertę kupna, która opiewa na minimum 40 milionów zł + 1 grosz i zostanie złożona do 23 lipca 2017 roku.

 

W piątek – 21 lipca do Krakowa przyjechał przedstawiciel firmy Stechert Gruppe z umową kupna klubu opiewającą na 40 000 001 zł, przebijając o złotówkę minimalną kwotę wykupu. Oferta została przyjęta. W najbliższym czasie w krakowskim klubie  zostanie przeprowadzony audyt, a następnie Towarzystwo Sportowe, które ma 60 dni na zbycie akcji, będzie zobowiązane do oddania wszystkich udziałów.

 

Firma Stechert, która ma siedzibę w miejscowości Wilhermsdorf w okolicach Norymbergii, istnieje od 1954 roku. Początkowo produkowała zamki do drzwi, wózki dziecięce i akcesoria meblowe, a w ostatnim czasie wytwarza krzesełka montowane na stadionach.

RM, przegladsportowy.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie