The World Games: Spektakularne akcje w kobiecym sumo (WIDEO)

Inne

Polacy mają już na swoim koncie dwa medale w sumo podczas The World Games. W niedzielne południe rozegrany został turniej kategorii open pań, podczas którego doszło do kilku niecodziennych pojedynków, najczęściej wynikających z różnicy wag zawodniczek. Jak można "wynieść" słabszą rywalkę poza ring, a jak powalić przeciwniczkę jednym pchnięciem?

Rozgrywane we Wrocławiu The World Games przynoszą wiele widowisk, z którymi fani sportu nie mają do czynienia na co dzień. Jednym ze sportów walki jest sumo, w którym brązowe medale - w kategorii lekkiej zdobyli już Magdalena Macios i Paweł Wojda. W niedzielę rozpoczął się turniej kategorii open pań, podczas którego doszło do kilku niecodziennych walk.

W jednej z nich reprezentantka Mongolii, ważąca 60 kilogramów Undrakhzaya Nyamsuren powaliła ważącą niemal dwa razy tyle Amerykankę Natalie Burns. Kilka minut później koleżanka Nyamsuren z reprezentacji została dosłownie "wyniesiona" poza ring przez potężnie zbudowaną Ekaterinę Gordeevą. Mongolka mogła tylko bezradnie... machać nogami.

Kolejna z gigantek, Olga Davydko nie dała szans Amerykance Sonyi del Gallego, posyłając ją poza pole walki jednym ciosem.

Najciekawsze walki turnieju open sumo w załączonym materiale wideo.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie