Tokio 2020. Stephane Antiga o złotym medalu Francuzów: Turniej olimpijski jest magiczny

Siatkówka
Tokio 2020. Stephane Antiga o złotym medalu Francuzów: Turniej olimpijski jest magiczny
Fot. PAP/EPA
Francuscy siatkarze sięgnęli po olimpijskie złoto.

- Oczywiście, Francja miała potencjał, żeby wywalczyć medal, nawet złoty. Szczególnie takie mecze z Polską czy Rosją wywołują wielkie emocje - mówił Stephane Antiga. W sobotę jego rodacy wywalczyli złoty medal w siatkówce pokonując w finale Rosjan.

Były selekcjoner reprezentacji Polski podkreślił, że "Trójkolorowi" rozkręcali się z każdym meczem i po trudnym początku turnieju zasłużyli na końcowy triumf. 

 

- Mecz z Polską był bardzo ważny. Polska była faworytem, ale Francja zaczynała dobrze grać od meczu z Rosją. Potem z Brazylią i Polską grali bardzo dobrze. Potem też z Argentyną. Mieli trudny początek turnieju, ale potem było lepiej - tłumaczył aktualny trener DevelopRes SkyRes Rzeszów. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Poznaliśmy najlepszego siatkarza igrzysk olimpijskich!

 

Ponadto podkreślił, że w poczynaniach Francuzów było sporo nerwowości, ale niewątpliwie było to podyktowane stawką meczu. 

 

- Dużo nerwów. Finał olimpijski i piąty set to duża presja i dużo nerwów. Zawodnicy są też zmęczeni. Potem już Francja grała w każdym elemencie bardzo dobrze - wyjaśniał. 

 

Jako istotny element, który doprowadził ekipę znad Sekwany do końcowego zwycięstwa, Antiga wskazał zespołowość. 

 

- Francja i Argentyna grają jak drużyny. To nic nowego, od dawna tak jest. Dlatego są tak niebezpieczne - zaznaczył. 

 

Przypomnijmy, że wcześniej z turniejem pożegnali się uznawani za faworytów Polacy i Brazylijczycy. Zdaniem Antigi wpływ na to miała "magia igrzysk". 

 

- Faworyci jak Brazylia czy Polska przegrali. Na papierze byli faworytami, ale taki turniej jest trochę magiczny. Jest magia olimpijska, nawet bez kibiców - tłumaczył.

 

Całość w poniższym materiale wideo. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie