Tokio 2020: Vital Heynen skomentował triumf Francji. Wymowny wpis

Inne
Tokio 2020: Vital Heynen skomentował triumf Francji. Wymowny wpis
fot. PAP
Vital Heynen skomentował triumf Francji.

Reprezentacja Francji sięgnęła po olimpijskie złoto na turnieju siatkarzy. "Trójkolorowi" pokonali w finale Rosyjski Komitet Olimpijski 3:2. W ćwierćfinale okazali się lepsi od Polski. Selekcjoner naszej kadry Vital Heynen skomentował ich zwycięstwo.

Francja o mało włos, a nie wyszłaby z grupy na tegorocznych igrzyskach w Tokio. Earvin N'Gapeth i spółka zajęli ostatnie, czwarte miejsce premiujące awansem do fazy ćwierćfinałowej turnieju. To sprawiło, że rywalem "Les Bleus" byli Polacy. Mistrzowie świata stoczyli twardy bój i mimo roli faworyta, musieli uznać wyższość Francuzom, przegrywając 2:3.

 

Zobacz także: Żona Aleksieja Spiridonowa również prowokuje Polaków (ZDJĘCIE)

 

Podopieczni Laurenta Tillie w półfinale okazali się lepsi od Argentyny, natomiast w wielkim finale pokonali Rosyjski Komitet Olimpijski i tym samym sięgneli po olimpijskie złoto. To nie umknęło uwadze Vitalowi Heynenowi.

 

- Gratulacje dla Francji prowadzonej przez fantastycznego trenera Laurenta Tillie. Przegraliśmy przeciwko mistrzom olimpijskim. Byli lepszym zespołem i zasłużenie sięgneli po złoto - napisał belgijski szkoleniowiec na Twitterze.

 

 

Wciąż nie wiadomo czy Heynen pozostanie selekcjonerem naszej kadry po tegorocznych mistrzostwa Europy. Jednym z kandydatów na jego posadę jest m.in. Andrea Anastasi.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie