Kontrowersje w finale fistballu! Czy Szwajcar dotknął siatki? (WIDEO)

Inne

Do sporych kontrowersji doszło w finale turnieju fistballu rozgrywanego podczas The World Games. Szwajcaria zmierzyła się w nim z Niemcami. W decydującym momencie zdaniem sędziów jeden z Helwetów dotknął siatki, co w tym sporcie jest zabronione. Ostatecznie złoty medal powędrował do naszych zachodnich sąsiadów.

Niezwykle wyrównane starcie trwało aż siedem partii. Szwajcarzy byli w komfortowej sytuacji, prowadzili i zmierzali po ostateczny triumf. Niemcy jednak szybko opanowali sytuację i doprowadzili do remisu.

Przy stanie 10:10 w szóstym secie (Szwajcaria wygrywała 3:2) serwowali Niemcy. Bardzo dobre zagranie spowodowało, że Helweci musieli oddać rywalom piłkę. Kolejny atak jednak wybronili i mogli wyprowadzić kontrę. Niezbyt dokładną wystawę otrzymał Malik Muller i mimo, że bardzo chciał to nie zdołał wykonać ataku. Na dodatek zdaniem sędziów dotknął siatki i punkt powędrował na konto Niemców. Powtórki pokazały jednak, że kontaktu Szwajcara z siatką nie było. Ta decyzja wpłynęła na losy spotkania, gdyż ostatecznie złoto zdobyli Niemcy.

Cała akcja w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie