The World Games: Genialny Olech ze złotem! Wielki triumf w trójboju siłowym

Inne

Genialny Jarosław Olech zdominował konkurencję i pewnie sięgnął po złoto w trójboju siłowym! Utytułowany sportowiec nie dał żadnych szans reszcie stawki i wysunął się na prowadzenie już w pierwszej konkurencji. Polak to absolutny mistrz w tej dyscyplinie. Pozostaje na szczycie już od... czternastu lat!

Olech rozpoczął rywalizację z wysokiego "C". W pierwszej konkurencji, jaką jest przysiad ze sztangą, wykonał ćwiczenie trzymając na barkach ciężar o łącznej wadze 355 kilogramów. Tym ruchem już w pierwszym etapie zdystansował rywali. Konkurencja była jednak duża.

Kolejnym zadaniem siłaczy było wyciskanie sztangi leżąc. W tej rywalizacji 15-krotnemu mistrzowi świata udało się utrzymać prowadzenie, ale jego przewaga stopniała. Polski mistrz wycisnął 212,5 kilograma i zachował 7-punktową przewagę nad resztą stawki.

Trzecia specjalność, tzw. martwy ciąg, była ostatnią prostą w drodze po złoto. Polak nie miał łatwego zadania rywalizując ze światową czołówką. Doświadczony zawodnik umiejętnie poradził sobie z presją i wykorzystał swoje doświadczenie. Olech W pierwszej próbie uzyskał bardzo dobry wynik 307,5 kilograma. W kolejnej próbie udało mu się poprawić ten wynik i dobić do 315 kilogramów.

Fantastyczna postawa sprawiła, że Polak nie musiał się na nikogo oglądać i był właściwie poza zasięgiem rywali. Wielki sukces i drugie złoto dla Polski na tych igrzyskach! 

 

Olech wyprzedził Ukraińców Wołodymyra Rysiewa i Andrija Naniewa. Pierwszy z nich z wynikiem 632.58 punktów wywalczył srebro, a trzeci Naniew osiagnął 622.19. Olech wyprzedził ich o 18 punktów.

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie