The World Games: Wygrać i przejść do historii

Inne
The World Games: Wygrać i przejść do historii
fot. One Sport

Już w sobotę we Wrocławiu odbędzie się finał żużlowej rywalizacji w ramach The World Games. Polacy staną do walki przeciw sześciu innym żużlowym reprezentacjom.

Biało-Czerwoni o zwycięstwo bić się będą z Australią, Danią, Szwecją, Niemcami, Rosją oraz Wielką Brytanią. Polacy, po odniesieniu sukcesu w tegorocznym Drużynowym Pucharze Świata, wciąż mają apetyt na kolejne zwycięstwa, tym razem na triumf w X Światowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich, które odbywają się we Wrocławiu.

 

Żużel jest dyscypliną, która pojawiła się na The World Games 2017 po raz drugi, dzięki specjalnemu zaproszeniu przez organizatora. Zwycięzca sobotniego finału przejdzie zatem ponownie do historii zarówno dyscypliny, jak i World Games. Jak zdaniem trenera Marka Cieślaka przebiega przygotowanie kadry do tych zawodów?

 

- Traktujemy te zawody bardzo poważnie. Jeśli wygramy, to przejdziemy do historii, w końcu kolejny raz żużel na World Games może się nie pojawić - powiedział trener Żużlowej Reprezentacji Polski.

 

W bojowych nastrojach do sobotniego turnieju podchodzi cała trójka naszych reprezentantów: Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik oraz Patryk Dudek, którzy na początku lipca odbyli trening na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Najlepiej, wrocławski tor, zna kapitan Polaków, Maciej Janowski, który startuje tu na co dzień w barwach Sparty Wrocław.

 

 - Nie musimy się wyjątkowo motywować na tą imprezę, jesteśmy zawsze bojowo nastawieni - stwierdził kapitan Żużlowej Reprezentacji Polski, Maciej Janowski.

 

Zawody rozpoczną się o godzinie 18:45. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

 

Składy:

Dania:

 1. Niels – Kristian Iversen
 2. Kenneth Bjerre
 3. Michael Jepsen Jensen

Menedżer: Hans Nielsen

 

Szwecja:

 1. Fredrik Lindgren
 2. Antonio Linddbaeck
 3. Peter Ljung

Menedżer: Morgan Andersson

 

Rosja:

 1. Andrey Kudryashov
 2.  
 3. Emil Sayfutdinov

Menedżer: Andriej Sawin

 

Australia:

 1. Jason Doyle
 2. Chris Holder
 3. Max Fricke

Menedżer: Mark Lemon

 

Niemcy:

 1. Martin Smolinski
 2. Kai Huckenbeck
 3. Erik Riss

Menedżer: Herbert Rudolph

 

Polska:

 1. Bartosz Zmarzlik
 2. Maciej Janowski
 3. Patryk Dudek

Menedżer: Marek Cieślak

SA, Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze