Powrót legendy! Stadion Śląski gotowy do otwarcia

Inne
Powrót legendy! Stadion Śląski gotowy do otwarcia
fot. Instagram/stadionslaski

Otwarcie zmodernizowanego Stadionu Śląskiego datuje się najczęściej na wrzesień, ale już teraz "Kocioł Czarownic" wygląda tak, jakby tylko czekał aż na jego murawę wybiegną piłkarze, a na bieżnię lekkoatleci. Właściwie tylko ta bieżnia wymaga jeszcze niewielkich prac. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 650 milionów złotych.

Przebudowa Stadionu Śląskiego zaczęła się w 2009 roku. Pierwsze scenariusze zakładały, że zostanie ona ukończona przed Euro 2012. Na drodze stanęły jednak problemy przy budowie dachu, a później, gdy najlepsi piłkarze Europy pożegnali się już z polskimi boiskami, prace znacznie straciły na tempie. Ostatecznie obiekt zostanie oddany do użytku dopiero w drugiej połowie 2017 roku.

Warto było jednak czekać.

Tak Stadion Śląski wyglądał kiedyś:

 

fot. stadiony.net


A tak wygląda dziś:

 


Niech nas jednak nie zwiedzie, że na płycie ułożono już zieloną murawę. Śląski ma być przede wszystkim domem polskich lekkoatletów. Ale mimo że wielkie mecze piłkarskie nie będą w Chorzowie gościły tak często jak kiedyś, to reprezentacja Polski nadal będzie tu grać. Tyle że spotkania towarzyskie. Na te nieco poważniejsze monopol ma Stadion Narodowy.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze