Powrót legendy! Stadion Śląski gotowy do otwarcia

Inne
Powrót legendy! Stadion Śląski gotowy do otwarcia
fot. Instagram/stadionslaski

Otwarcie zmodernizowanego Stadionu Śląskiego datuje się najczęściej na wrzesień, ale już teraz "Kocioł Czarownic" wygląda tak, jakby tylko czekał aż na jego murawę wybiegną piłkarze, a na bieżnię lekkoatleci. Właściwie tylko ta bieżnia wymaga jeszcze niewielkich prac. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 650 milionów złotych.

Przebudowa Stadionu Śląskiego zaczęła się w 2009 roku. Pierwsze scenariusze zakładały, że zostanie ona ukończona przed Euro 2012. Na drodze stanęły jednak problemy przy budowie dachu, a później, gdy najlepsi piłkarze Europy pożegnali się już z polskimi boiskami, prace znacznie straciły na tempie. Ostatecznie obiekt zostanie oddany do użytku dopiero w drugiej połowie 2017 roku.

Warto było jednak czekać.

Tak Stadion Śląski wyglądał kiedyś:

 

fot. stadiony.net


A tak wygląda dziś:

 


Niech nas jednak nie zwiedzie, że na płycie ułożono już zieloną murawę. Śląski ma być przede wszystkim domem polskich lekkoatletów. Ale mimo że wielkie mecze piłkarskie nie będą w Chorzowie gościły tak często jak kiedyś, to reprezentacja Polski nadal będzie tu grać. Tyle że spotkania towarzyskie. Na te nieco poważniejsze monopol ma Stadion Narodowy.

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie