The World Games: Loska złotym medalistą w ju-jitsu! Trzy krążki Polaków

Inne

Aż sześć szans medalowych mieli reprezentanci Polski w kompleksie sportowym GEM, gdzie odbywały się piątkowe zawody ju-jitsu. Dwóch panów stanęło do walki w finałach, ponadto mogliśmy zdobyć aż cztery medale w kolorze brązowym - w tym aż trzy żeńskie. Krążki ostatecznie przypadły wyłącznie panom, a jedyne złoto zdobył Jędrzej Loska.

Reprezentacja Polski miała kilka szans medalowych w piątkowej rywalizacji na macie. O złote medale ju-jitsu mieli powalczyć Maciej Polok (69 kg) i Jędrzej Loska (62 kg), z kolei brązowe krążki w finałach pocieszenia mogli zdobyć Maciej Kozak (77 kg), Emilia Maćkowiak (70 kg), Marta Walotek (62 kg) i Magdalena Giec (55 kg). Polki poległy jednak solidarnie w fightingu.

Zwycięską walkę o brąz stoczył z kolei Kozak, który w kategorii ne-waza 77 kg nie dał szans pochodzącemu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich Mohamedowi Al Qubaisiemu. Polak zwyciężył 6:0 i rozpoczął medalową serię Biało-Czerwonych.

W półfinale kategorii 69 kg w ne-waza Polok pokonał Taiba Alkirbiego z ZEA, a finałowym rywalem naszego zawodnika miał być Francuz Raza Abbas. Po wyrównanym starciu padł rezultat 4:4, jednak decyzją sędziów złoty medal przyznany został reprezentantowi Francji (2:1).

Największą nadzieję wiązaliśmy z występem Jędrzeja Loski (62 kg), który do finału awansował z problemami. Polak w grupie wygrał jedną walkę i jedną przegrał, a w półfinale pokonał Rona Cohena z Izraela. W rywalizacji o złoto jego przeciwnikiem był Alejandro Ortiz z Kolumbii.

Wyrównana walka zakończyła się kontrowersją: zagubiony sędzia przerwał starcie i po kilkudziesięciu sekundach dyskusji ogłosił triumf Loski, pokazującego sędziom, że "uśpił" rywala. Kolumbijczyk na kilka sekund miał stracić przytomność, więc zwycięstwo należało się Polakowi.

Był to szósty złoty medal dla Polski na The World Games 2017.

Medale Polaków w ju-jitsu:

złoty - Jędrzej Loska (ne-waza, 62 kg)

srebrny - Maciej Polok (ne-waza, 69 kg)

brązowy - Maciej Kozak (ne-waza, 77 kg)

 

Walki reprezentantów Polski o medale w załączonym materiale wideo.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie