Stechert Gruppe, która ma siedzibę w miejscowości Wilhermsdorf w okolicach Norymbergii, istnieje od 1954 roku. Początkowo produkowała zamki do drzwi, wózki dziecięce i akcesoria meblowe, a w ostatnim czasie wytwarza krzesełka montowane na stadionach. W piątek – 21 lipca do Krakowa przyjechał przedstawiciel firmy z umową kupna klubu opiewającą na 40 000 001 zł, przebijając o złotówkę minimalną kwotę wykupu.

 

Wisła Kraków wraz z Tele-Foniką uznały, że nowy właściciel nie daje rękojmi prawidłowego prowadzenia procesu sprzedaży akcji Wisła Kraków SA i nie jest wiarygodny. Wspólnie wydały oświadczenie, że temat ewentualnej sprzedaży klubu jest zamknięty.

 

Oto treść oświadczenia wydanego przez Tele-Fonikę oraz Towarzystwo Sportowe Wisła:

 

"Grupa Tele-Fonika oraz Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków informują, że podjęte wspólne działania weryfikujące dokumenty z dnia 21 lipca 2017 roku pozwalają na stwierdzenie, że ani pełnomocnik potencjalnego Nabywcy, ani Nabywca nie dają rękojmi prawidłowego prowadzenia procesu sprzedaży akcji Wisła Kraków SA - nie są wiarygodni.

 

Dlatego też - wspólnie - nie mamy wątpliwości, że dla zachowania dobrego imienia wszystkich zaangażowanych Stron - Wisły Kraków SA, Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków oraz Grupy Tele-Fonika - negocjacje z Nabywcą, czy też jego pełnomocnikiem nie mogą być prowadzone. W konsekwencji temat sprzedaży Wisły Kraków SA uważamy za zamknięty.

 

Jeszcze raz podkreślamy, iż kwestia zbycia akcji Klubu stała się bardziej faktem medialnym, który zaistniał przed dokonaniem weryfikacji potencjalnego Nabywcy i jego rzeczywistych intencji. Niestety po raz kolejny okazało się, iż medialne spekulacje w sposób istotny utrudniały działania, ķtóre winny być prowadzone w sposób spokojny i wyważony, a nie pod presją nieprawdziwych plotek urastających w mediach do miana wiarygodnych informacji.

 

We wspólnej ocenie TS Wisła oraz Grupy Tele-Fonika niniejszy komunikat definitywnie kończy temat i ucina wszelkie spekulacje w tym zakresie."