Angulo podbija Ekstraklasę! Hat-trick Hiszpana dał zwycięstwo Górnikowi

Górnik Zabrze pokonał na własnym stadionie w trzeciej kolejce Lotto Ekstraklasy 3:2 Wisłę Kraków. Zwycięstwo gospodarzom dał fenomenalny Igor Angulo, który strzelił wszystkie gole dla swojej drużyny w tym meczu.

Spotkanie dwóch najbardziej utytułowanych drużyn w historii polskiego futbolu lepiej rozpoczęła Wisła. Piłka nawet znalazła się w siatce, ale Carlitos był na spalonym. Następnie inicjatywę przejął Górnik, który krok po kroku powiększał przewagę. Udokumentował ją w 38. minucie niezawodny Angulo. Hiszpan, a także występujący w zespole z Zabrza Dani Suarez mierzyli się z rodakami, których w kadrze Wisły było aż czterech. Co ciekawe, Białą Gwiazdę prowadzi Kiko Ramirez, który jest… Hiszpanem.

Druga połowa rozpoczęła się od gola wyrównującego Wisły. Młodziutki Kamil Wojtkowski uderzył z linii szesnastego metra. Piłka trafiła w słupek, ale zdołał ją skierować do siatki Rafał Boguski. Taki obrót sytuacji tylko podrażnił Angulo, który odpowiedział dwoma trafieniami! Hiszpan imponuje niezwykłą skutecznością w tym sezonie. W trzech meczach zdobył już sześć bramek!

Wisła w końcówce podwyższyła temperaturę spotkania zdobywając gola kontaktowego. Dośrodkowanie Patryka Małeckiego świetnym strzałem głową zamienił na bramkę Jakub Bartosz. Chwilę później Angulo mógł zanotować asystę, ale David Ledecky trafił w słupek. W doliczonym czasie Wisła zadomowiła się na połowie rywala, ale nie dała już rady odwrócić losów spotkania.

Po trzech kolejkach obie drużyny mają po sześć punktów. Lepszy bilans bramkowy ma jednak Górnik, który jest wiceliderem. Wisła zajmuje czwarte miejsce.

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 3:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Igor Angulo (38), 1:1 Rafał Boguski (48), 2:1 Igor Angulo (52), 3:1 Igor Angulo (54), 3:2 Jakub Bartosz (87-głową).

Górnik: Tomasz Loska - Adam Wolniewicz, Mateusz Wieteska, Dani Suarez, Michał Koj - Damian Kądzior (69. Szymon Matuszek), Szymon Żurkowski, Łukasz Wolsztyński (66. David Ledecky), Maciej Ambrosiewicz (81. Konrad Nowak), Rafał Kurzawa - Igor Angulo.

Wisła: Julian Cuesta - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok - Rafał Boguski (70. Jakub Bartosz), Fran Velez (84. Tibor Halilovic), Kamil Wojtkowski (57. Paweł Brożek), Petar Brlek, Patryk Małecki - Carlitos.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 22 708.