Gdzie zagra Mierzejewski? Egzotyczne oferty dla byłego reprezentanta Polski

Piłka nożna
Gdzie zagra Mierzejewski? Egzotyczne oferty dla byłego reprezentanta Polski
fot. PAP

Po trzech latach spędzonych w krajach arabskich, Adrian Mierzejewski prawdopodobnie obierze kolejny egzotyczny kierunek. Jak donosi Sport.pl, 30-latek ma ofertę z Sydney FC. Australijczycy mają oferować byłemu reprezentantowi Polski 3-letni kontrakt, jednak ten odrzucił pierwszą propozycję byłego klubu Alessandro Del Piero. O podpis Mierzejewskiego mają zabiegać także kluby z Izraela i Turcji.

Mierzejewski od sześciu lat kontynuuje swoją zagraniczną przygodę. Zaczęło się od tureckiego Trabzonsporu (115 występów, 20 goli, 29 asyst), potem był Al-Nassr z Arabii Saudyjskiej (65 występów, 23 gole, 17 asyst), obecnie jest zawodnikiem Al-Sharjah (18 występów, 7 goli, 6 asyst). Jak donosi serwis Sport.pl, Mierzejewski ma spróbować swoich sił na innym kontynencie.

Polakiem poważnie zainteresowany jest Sydney FC, który w ostatnich latach zasłynął z transferów kończących karierę legend. W barwach zespołu grali więc już Alessandro Del Piero, Juninho Paulista czy Dwight Yorke.

30-latek trenuje obecnie w Dubaju, gdzie czeka na oferty. Już za kilka dni będzie bowiem wolnym zawodnikiem, a o jego podpis mają zabiegać także kluby z Turcji i Izraela - kolejno Kardemir Karabukspor i Maccabi Hajfa, oferujące dużo lepsze warunki finansowe. Pierwsza propozycja kontraktu zaoferowana przez Sydney FC została bowiem przez Polaka odrzucona - Australijczycy oferowali umowę trzyletnią mimo zaawansowanego wieku zawodnika.

Jeśli Polak nie dogada się z klubem prowadzonym przez Grahama Arnolda, najbardziej prawdopodobny jest jego powrót do Turcji. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o możliwości zagrania w Ekstraklasie, jednak temat wydaje się już nieaktualny.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze