Rajdowe MŚ: Trzech reprezentantów gospodarzy na czele w Finlandii

Moto
Rajdowe MŚ: Trzech reprezentantów gospodarzy na czele w Finlandii
fot. PAP

Trzech reprezentantów gospodarzy jest na czele Rajdu Finlandii po 21 z 25 odcinków specjalnych. W dziewiątej rundzie samochodowych mistrzostw świata prowadzi Esapekka Lappi (Toyota Yaris), przed Teemu Suninenem (Ford Fiesta) i Juho Hanninenem (Toyota Yaris).

Po piątkowych zmaganiach wiceliderem był inny Fin Jari-Matti Latvala (Toyota Yaris). W sobotę jednak posłuszeństwa odmówił mu samochód i trzykrotny triumfator tej imprezy nie liczy się już w walce o czołowe lokaty.

 

Wcześniej wycofał się broniący tytułu mistrza świata Francuz Sebastien Ogier (Ford Fiesta). Po nieudanym skoku w piątkowe przedpołudnie obrażeń doznał jego pilot Julien Ingrassia. Badania wykazały lekki wstrząs mózgu, a lekarz zabronił mu startu.

 

Sunien ma 49,1 s straty do lidera, natomiast Hanninen był wolniejszy od Lappiego łącznie o 53,4 s.

 

Rajd Finlandii w kalendarzu mistrzostw świata znajduje się od 1973 roku, czyli od początku rywalizacji o miano najlepszego kierowcy globu. W tegorocznej edycji zawodnicy pokonają 25 odcinków specjalnych o łącznej długości 314,2 km na szutrowych trasach, które są niezwykle szybkie. Rywalizacja zakończy się w niedzielę.

 

W punktacji łącznej MŚ prowadzi walczący o piąty tytuł Ogier - 160 pkt, a za nim są szósty obecnie w Finlandii Belg Thierry Neuville - 149, Latvala - 112 i Estończyk Ott Tanak - 108.

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze