Inne

Tour de Pologne: Sagan zwycięzcą pierwszego...

Sagan wyprzedził po finiszu z peletonu Australijczyka Caleba Ewana (Orica) oraz Holendra Danny’ego van Poppela (LottoNL-Jumbo). Najlepszy z Polaków Paweł Franczak z reprezentacji zajął ósme miejsce.

 

- Wróciłem na Tour de Pologne i wrażenia mam bardzo pozytywne – powiedział Sagan, zwracając się najpierw do licznych dziennikarzy słowackich. Dwukrotny mistrz świata wygrał Tour de Pologne u progu wspaniałej kariery w 2011 roku, ale od tego czasu w Polsce się nie ścigał.

 

- Dobrze, że etap nie był dłuższy, że tylko 130 km. Większa dawka nie byłaby dla mnie dobra po trzech tygodniach przerwy. Miałem szczęście – wspomniał.

 

Po raz ostatni Słowak startował 4 lipca i tego dnia wykluczono go z Tour de France za spowodowanie upadku na finiszu w Vittel Brytyjczyka Marka Cavendisha.

 

- Finisz w Krakowie nie był łatwy, ale jakoś sobie poradziłem. Energii dodali mi liczni kibice ze Słowacji. To bardzo przyjemnie, że tylu ich przyjechało do Krakowa – podkreślił.

 

Słowak zapowiedział, że w następnych etapach, zwłaszcza tych górskich, drużyna Bora-Hansgrohe będzie także pomagać Rafałowi Majce, który w końcu startuje przed własną publicznością.

 

- Jest dużo kibiców polskich, dużo słowackich. W ogóle jest tutaj dużo pozytywnej energii – zakończył.

 

W niedzielę zaplanowano kolejny płaski odcinek z Tarnowskich Gór do Katowic (142 km). W prowadzącej lekko w dół alei Wojciecha Korfantego koło Spodka, gdzie osiągane są rekordy prędkości w TdP, powinno dojść do kolejnej walki sprinterskiej, w której Sagan nie będzie bez szans na drugie zwycięstwo etapowe.