Superliga tenisistów stołowych: 11-latek zgłoszony przez mistrza Polski

Inne
Superliga tenisistów stołowych: 11-latek zgłoszony przez mistrza Polski
fot. bogoriagrodzisk.pl

11-letni Miłosz Redzimski ma szansę zadebiutować w nowym sezonie Superligi tenisistów stołowych. Mistrz kraju Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zgłosił do rozgrywek pięciu polskich zawodników oraz trzech zagranicznych.

W składzie znaleźli się m.in. dwaj Azjaci: Chińczyk Han Chuanxi i Japończyk Masaki Yoshida.

 

- Już w poprzednim sezonie mogło dojść do debiutu Miłosza, wtedy jeszcze 10-latka, w najwyższej klasie. Ze względu na problemy zdrowotne nie mógł w ogóle trenować i grać 16-letni Artur Michalczyk. Tuż przed meczem rundy rewanżowej z 3S Polonią Bytom pojawił się pomysł, aby wystawić syna, wówczas nr 5 w klubie pod względem sportowym, ale nie otrzymaliśmy zgody z PZTS na warunkowe zgłoszenie - powiedział trener Dartomu Bogorii Tomasz Redzimski, ojciec młodego pingpongisty.

 

W 2016 roku mając 10 lat Miłosz Redzimski został mistrzem Polski żaków (do lat 11), a w 2017 zwyciężył w MP młodzików (do lat 13). We wrześniu rozpocznie naukę w piątej klasie Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Mazowieckim.

 

- Syn trenuje ok. 16-17 godzin tygodniowo, a do tego dochodzą weekendowe wyjazdy na zawody. Jeśli w danym dniu ma zajęcia dwa razy, potrafi ćwiczyć po 4-5 godz. Lubi zostać po treningu i jeszcze popracować, co mnie bardzo cieszy. Oczywiście do poziomu seniorskiego jeszcze sporo mu brakuje, ale jeśli znów dojdzie do takiej wyjątkowej sytuacji, nie będę miał oporów wystawić go w superlidze. Co ciekawe, kiedyś słynny Jan-Ove Waldner w wieku 12 lat debiutował w szwedzkiej superlidze. Któż by nie chciał grać jak Mozart tenisa stołowego? - dodał szkoleniowiec.

 

W Grodzisku Mazowieckim stawia się na szkolenie młodzieży.


- Miłosz jest w bardzo fajnej grupie treningowej, prowadzonej przez Zbigniewa Grześlaka. Wcześniej mówiliśmy o Michalczyku, który w superlidze po raz pierwszy zagrał tuż przed 15. urodzinami. Z kolei w 2009 roku Patryk Zatówka usiadł na ławce w Lidze Mistrzów w wieku 12 lat - przypomniał Redzimski senior.

 

W grupie treningowej w trakcie sezonu 2017/2018, poza jego zawodnikami (m.in. Daniel Górak, Han Chuanxi, Czech Pavel Sirucek, Michał Bańkosz) będą także tenisiści z innych klubów.

 

- Na stałe będą z nami Jakub Kosowski, Paweł Fertikowski, Marek Badowski, Tomasz Tomaszuk czy Jakub Folwarski. Kosowski i Folwarski to gracze ekip z ligi francuskiej i holenderskiej, zaś pozostała trójka grać będzie w polskiej superlidze. Mamy najmocniejszą grupę treningową w kraju - podkreślił trener obrońców tytułu.

o.s, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie