Rewolucja w Ekstraklasie! Zmiana prezesa i powrót Bońka

Piłka nożna
Rewolucja w Ekstraklasie! Zmiana prezesa i powrót Bońka
fot. PAP

Jak podał „Przegląd Sportowy” we władzach ligi we wrześniu dojdzie do wielkich zmian. Chodzi tutaj o obsadzenie kluczowych roli w Ekstraklasie. Do Rady Nadzorczej może wrócić Zbigniew Boniek, a Bogusław Biszof miałby zostać prezesem spółki.

Już 26 września zostanie wybrana nowa Rada Nadzorcza Ekstraklasy. Już dziś wiadomo, że nie będzie w niej Macieja Wandzla, który aktualnie jest jej przewodniczącym. Były współwłaściciel Legii nie chce kontynuować swojej pracy we władzach ligi. Taki obrót spraw bardzo możliwe, że będzie oznaczał powrót Bońka do struktur Ekstraklasy.

 

Prezes PZPN był w Radzie Nadzorczej, ale po konflikt z Wandzlem sprawił, że na swoje miejsce oddelegował Eugeniusza Nowaka. Teraz Boniek mógłby wrócić do władz ligi. Nie jest tajemnicą, że nie jest mu z Ekstraklasą po drodze i ma inny pomysł na jej funkcjonowanie.

 

W skład Rady Nadzorczej wejdą przedstawiciele czterech najlepszych klubów ostatniego sezonu (Legii, Jagiellonii, Lecha i Lechii), jeden PZPN-u oraz dwóch z pozostałych dwunastu zespołów. Jeśli kluby poparłyby wizję Bońka, który chce sprowadzić do ligi kilku sponsorów i umocnić ją finansowo, może dojść również do zmiany prezesa Ekstraklasy. Dariusza Marca miałby zastąpić Bogusław Biszof, który był szefem spółki w latach 2012-2015. Gra toczy się tutaj nie tylko o pieniądze, ale również o relacje na linii PZPN-Ekstraklasa.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze