Drabik: Poznań zostawiam za sobą

Żużel
Drabik: Poznań zostawiam za sobą
fot. Cyfrasport

Maksym Drabik z kompletem punktów został zwycięzcą pierwszej rundy Eko-Dir FIM Speedway U21 World Championship 2017, która odbyła się w Poznaniu. Pomimo sześciu punktów przewagi w klasyfikacji generalnej nad Bartoszem Smektałą i Maxem Fricke’m, „Torres” zachowuje duży spokój. – Sześć punktów to żadna przewaga, to dwa wyścigi – mówi Drabik.

Poznańskie zmagania to nie tylko walka na torze, ale i z torem. Z powodu intensywnych opadów deszczu, które nawiedziły stolicę Wielkopolski na kilka godzin przed turniejem, zawody były przesuwane, aby jak najlepiej przygotować owal, na którym startowali najlepsi młodzieżowcy na świecie. Zawody najlepiej będzie wspominał Maksym Drabik, który wygrał wszystkie siedem wyścigów, w których startował.


- Po części w to nie dowierzam. Podejrzewam, że gdyby ktoś mi powiedział, że osiągnę tak fantastyczny wynik, to bym nie uwierzył – powiedział Drabik.

 

Zawodnik Żużlowej Reprezentacji Polski prezentował się bardzo pewnie. Ciężki do jazdy tor, nie zrobił na nim większego wrażenia, a bardzo szybkie motocykle sprawiały, że w większości przypadków, Drabik prowadził od startu do mety.


- To wynik ciężkiej pracy, zarówno mojej, jak i mojego teamu. Kibice również dołożyli „swoje” do tego sukcesu. Czułem ich ogromne wsparcie. Gdy stałem na podium miałem „gęsią skórkę”. Cały klimat, atmosfera na Golęcinie, „nakręcała” mnie do jeszcze lepszej jazdy – dodał zwycięzca pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata 2017.


Pomimo okazałej przewagi w klasyfikacji generalnej nad Bartoszem Smektałą oraz Maxem Frickem (obaj mają po 15 punktów), Maksym Drabik nie czuje się bezpiecznie.


- Sześć punktów to żadna przewaga, to dwa wyścigi. Wystarczy słabszy występ w Güstrow i już nie będę liderem. Stawka jest bardzo mocna, każdy jedzie o zwycięstwo, więc trzeba dać z siebie sto procent, za każdym razem – stwierdził zawodnik Żużlowej Reprezentacji Polski.

 

Pomimo okazałego zwycięstwa, Maksym Drabik na świętowanie sukcesu nie może sobie pozwolić.


- Na świętowanie przyjdzie czas po sezonie. W tym momencie, są przed nami dwie rundy, w Güstrow i w Pardubicach, gdzie trzeba zdobyć jak najwięcej punktów. Zostawiamy Poznań za sobą i skupiamy się na kolejnych zawodach - zakończył zwycięzca pierwszej rundy Eko-Dir FIM Speedway U21 World Championship, Maksym Drabik.

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze